Hejtman Štěpán: Navýšení platů by se mělo projevit v srpnové výplatě

19.06.2017 18:26

Částku dva tisíce korun včetně potřebných nákladů na odvody dostanou navíc od 1. 7. 2017 zdravotní sestry a další nelékařský zdravotnický personál ve směnném provozu. Krajští radní i zastupitelé dnes schválili zapojení Královéhradeckého kraje do speciálního dotačního programu ministerstva zdravotnictví, díky kterému se mají potřebné peníze k pracovníkům ve zdravotnictví dostat. O peníze by měl kraj zažádat ministerstvo do konce června.

Hejtman Štěpán: Navýšení platů by se mělo projevit v srpnové výplatě
Foto: kr-kralovehradecky.cz
Popisek: Jiří Štěpán

Podle informací, které má vedení kraje k dnešnímu dni z ministerstva zdravotnictví k dispozici, bude kraj žádat o potřebné navýšení finančních prostředků za všechny poskytovatele zdravotnické lůžkové péče v kraji. „V Královéhradeckém kraji by se mělo navýšení platu o dva tisíce korun a dalších nákladů na povinné odvody týkat jen v krajských nemocnicích asi tisícovky pracovníků. Dále musíme oslovit i Fakultní nemocnici Hradec Králové a asi dvacítku dalších poskytovatelů zdravotnické lůžkové péče, jako jsou například nemocnice ve Vrchlabí, léčebny dlouhodobě nemocných a další soukromí poskytovatelé. Celkem by se mohlo navýšení týkat hrubým odhadem 2500 až 3000 pracovníků ve směnném provozu. Reálné číslo budeme mít po oslovení všech subjektů,“ upřesnil náměstek hejtmana odpovědný za zdravotnictví Aleš Cabicar.

Potřebné finance na navýšení platů se týkají především zdravotních sester. Grant, který nyní ministerstvo zdravotnictví vyhlásilo, pokryje růst platů do konce roku 2017. Od nového roku by měla s pokrytím tohoto navýšení počítat už úhradová vyhláška z veřejného zdravotního pojištění.

„Finance, které nyní ministerstvo uvolňuje, jsou dalším krokem ke stabilizaci stávajícího personálu, a to nejen v našich nemocnicích. Účelem dotačního programu je podpora personálu, který zabezpečuje zdravotní služby poskytované střídavě ve třísměnném nebo nepřetržitém provozním režimu ve zdravotnických lůžkových zařízeních. Navýšení je platné od 1. 7. 2017, mělo by se tak projevit v srpnové výplatě,“ uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Podmínky dotačního programu ministerstva vnitra obdržel kraj dopisem na konci minulého týdne v pátek. Zapojení kraje do grantu schválila na svém dnešním mimořádném jednání Rada Královéhradeckého kraje a posléze krok stvrdilo i krajské zastupitelstvo. Změna dotačních podmínek ze strany ministerstva zdravotnictví je vyhrazena.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peksa (Pritái): Všechno má svě „ale“

8:38 Peksa (Pritái): Všechno má svě „ale“

Komentář na facebookovém profilu k vodíkové strategii EU