Hejtman Štěpán: Právem jsme byli zvoleni nejlepším místem pro život dvakrát za sebou

02.09.2020 8:36

Královéhradecký kraj v letošním roce slaví 20. výročí od svého vzniku. Při této příležitosti kraj pořádá oslavu tohoto mimořádného jubilea, které se uskuteční v sobotu 5. září v Hradci Králové. Součástí oslav bude kromě bohatého hudebního programu také ocenění významných osobností z regionu a nejlepších regionálních potravin.

Hejtman Štěpán: Právem jsme byli zvoleni nejlepším místem pro život dvakrát za sebou
Foto: kr-kralovehradecky.cz
Popisek: Jiří Štěpán
reklama

„Kraje jako vyšší územně samosprávný celek má svoji nezastupitelnou funkci v řízení státu, i když slýcháme hlasy o opaku. Kraj funguje jako důležitý mezistupeň mezi státem a jednotlivými obcemi a má dostatečnou sílu jednat na úrovni ministerstev, ale zároveň dokáže vnímat problémy regionu i jednotlivých občanů a na ně reagovat. Za dvacet let se podařilo dokončit nebo rozpracovat mnoho projektů prospěšných pro všechny naše obyvatele a právem jsme byli zvoleni nejlepším místem pro život dvakrát za sebou,“ uvedl hejtman Jiří Štěpán.

Anketa

Je dobře, že Miloš Vystrčil jel na Tchaj-wan?

hlasovalo: 20057 lidí

Oslavy 20 let Královéhradeckého kraje se uskuteční v sobotu 5. září od 14 do 22 hodin na parkovišti před Zimním stadionem v Hradci Králové a budou volně přístupné všem občanům. Na pódiu vystoupí kapely Sabrakadabra, The Atavists, Teplá Buchta a Barbora Poláková. Ve tři hodiny bude vyhlášena Regionální potravina Královéhradeckého kraje a v 17:15 hejtman Jiří Štěpán ocení významné osobnosti regionu pamětní medailí. „Velice si vážím práce a přínosu lidí, kteří se dlouhodobě a úspěšně snaží zlepšovat život obyvatel kraje, zasloužili se o jeho rozvoj či jeho vynikající propagaci. Děkuji všem, kteří tyto osobnosti nominovali,“ doplnil hejtman Štěpán.

Oslava 20 let Královéhradeckého kraje navazuje na Den kraje, který krajský úřad tradičně pořádá 8. května na Pivovarském náměstí. V letošním roce ale nebylo možné tuto akci v řádném termínu pořádat kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru. Královéhradecký kraj vznikl spolu s dalšími třinácti kraji k 1. lednu 2000. První volby do krajského zastupitelstva se uskutečnily 12. listopadu 2000. Ustavující zasedání Zastupitelstva Královéhradeckého kraje proběhlo 19. prosince 2000.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Návrh Pirátů, který prohlubuje deficit rozpočtu o 35 miliard, je zbytečný

8:56 Premiér Babiš: Návrh Pirátů, který prohlubuje deficit rozpočtu o 35 miliard, je zbytečný

Přepis nedělního pořadu „Čau lidi“, 22. listopadu 2020