Hejtman Štěpán: Sociální oblast je vedle zdravotnictví zásadní

30.03.2020 20:57

Během víkendu Královéhradecký kraj obdržel od státu další sérii zásilek ochranných pomůcek pro boj s šířením koronaviru. Vedle nemocnic se kraj při zásobování zaměří na zařízení poskytující sociální služby, zejména na domovy pro seniory.

Hejtman Štěpán: Sociální oblast je vedle zdravotnictví zásadní
Foto: kr-kralovehradecky.cz
Popisek: Jiří Štěpán
reklama

„Distribuovali jsme 102 tisíc kusů ústenek, 10 tisíc kusů respirátorů FFP2, 1,5 tisíce ochranných rukavic a 100 kusů ochranných obleků pro zařízení poskytující sociální služby. Sociální oblast je vedle zdravotnictví zásadní, proto musíme zásobit personál ošetřující ty z nás, kteří jsou nejrizikovější skupinou v epidemii koronaviru,“ uvedl hejtman Jiří Štěpán.

Od pátku 27. do neděle 29. 3. Královéhradecký kraj obdržel 184 tisíc ústenek, 32 tisíc respirátorů, 193 tisíc ochranných rukavic, 5 tisíc ochranných štítů, 1,5 tisíce ochranných obleků a tisíc ochranných brýlí.

Vedle státní dodávky se kraj snaží zajistit další ochranné pomůcky ze svých prostředků. Pořídil už 140 tisíc ústenek a 80,4 tisíc litrů dezinfekce. Ochranné pomůcky kraj distribuuje mezi zdravotnická, sociální a školská zařízení, dále pak mezi obce s rozšířenou působností a také praktické lékaře, zubaře a jiné terénní ambulance poskytující zdravotní služby.

Pro zařízení poskytující sociální služby kraj doteď rozdělil přes 70 tisíc ústenek, tisíc respirátorů a tisíc litrů dezinfekce.

Královéhradecký kraj distribuoval nebo distribuuje tyto ochranné prostředky:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prokop (ANO): Týdenní report z Jižního Města

22:30 Prokop (ANO): Týdenní report z Jižního Města

Minulý týden byl pro mě pracovně o něco klidnější než ten předchozí, takže dnes budu stručnější. Mým…