Hejtman Štěpán: Spotřebou regionálních produktů podporujeme i sami sebe

07.09.2017 7:29

Královéhradeckých krajských dožínek se letos zúčastní více než 170 prodejců a vystavovatelů. Již 14. ročník počítá s dvoudenním programem pro školy i pro odbornou veřejnost.

Hejtman Štěpán: Spotřebou regionálních produktů podporujeme i sami sebe
Foto: kr-kralovehradecky.cz
Popisek: Jiří Štěpán

Pořádání dožínek již několik let významným způsobem podporuje Královéhradecký kraj. To se nezměnilo ani letos, kdy je hlavním organizátorem Regionální agrární komora Královéhradeckého kraje. „Srdečně všechny zvu k návštěvě Královéhradeckých krajských dožínek, protože je to způsob, jak můžeme podpořit naše zemědělce. Osobně propaguji regionální zemědělské a potravinářské produkty při každé příležitosti. Hejtmanství nakupuje dárky pro oficiální návštěvy u regionálních výrobců a zemědělců. Upřednostňováním regionálních produktů ale podporujeme i sami sebe, protože v mnoha případech se jedná o to nejlepší, co můžeme jako konzumenti získat,“ řekl hejtman Jiří Štěpán.

Ve dnech 15. a 16. září se mohou návštěvníci těšit na výstavu zemědělské techniky a hospodářských zvířat, bohatý hudební program a samozřejmě na ochutnávky regionálních potravin, dožínkové trhy, ukázky drobných řemesel a zábavu pro děti.

Dvoudenní akce odstartuje během pátečního dopoledne programem pro školy. „Děti budou moci zhlédnout výstavu zemědělské techniky, seznámit se s praktickými ukázkami práce se zvířaty včetně stříhání ovcí, práce se psy a drezůrou koní. Připraveny jsou soutěžní stanoviště, kde za správné odpovědi a splněné úkoly získají razítka do herních karet, které budou následně slosovány a vítězové budou vyhlášeni následující den,“ informovala ředitelka Regionální agrární komory Jaroslava Nekvasilová.

Sobotní program tradičně zahájí dožínkový průvod s kočárovou jízdou městem. Průvod vyrazí v 11 hodin od zimního stadionu na Malé a Velké náměstí, poté po malém okruhu k Magistrátu města, kde se připojí mažoretky a kapela s Dóžou – maskotem Královéhradeckých dožínek. Konečná zastávka bude přímo před hlavním podiem, kde bude probíhat předávání ocenění zemědělcům a potravinářům.

Před koupalištěm a Všesportovním stadionem budou na návštěvníky čekat dožínkové trhy, ochutnávky regionálních potravin a několik podií, na kterých bude až do pozdního odpoledne probíhat pestrý kulturní program, jehož největší hvězdou bude zpěvačka Marcela Holanová s kapelou. Pokračovat budou ukázky prací se zvířaty, které zaujmou nejen malé návštěvníky.

Dožínek se celkově zúčastní více jak 170 prodejců a vystavovatelů. Tradiční zábavní atrakce budou k dispozici od pátku 15. až do neděle 17. září 2017.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Brabec: Posíláme 100 milionů na obnovu zeleně po tornádu

15:42 Ministr Brabec: Posíláme 100 milionů na obnovu zeleně po tornádu

Obnova zeleně na jižní Moravě a lepší připravenost postiženého regionu na dopady klimatické změny. T…