Hejtman Štěpán: Začaly stavební práce na obchvatu Domašína

25.06.2020 16:47 | Zprávy
autor: PV

Po zahájení přípravných prací v podobě skrývky ornice a provedení záchranného archeologického výzkumu dnes slavnostně odstartovala výstavba obchvatu Domašína na Rychnovsku.

Hejtman Štěpán: Začaly stavební práce na obchvatu Domašína
Foto: kr-kralovehradecky.cz
Popisek: Jiří Štěpán

Stavební práce na téměř dvoukilometrovém úseku potrvají více jak rok, přičemž celkové náklady na výstavbu obchvatu činí téměř 135 milionů korun včetně DPH.

„Obchvat Domašína je důležitou stavbou v rámci vládního usnesení o rozšíření solnicko-kvasinské průmyslové zóny, která odvede tranzitní dopravu z centra obce, a tím sníží hluk a výfukové emise z projíždějících automobilů. Těší mě, že vládní usnesení se úspěšně plní a pomáhá významně rozvíjet náš region,“ informoval hejtman Jiří Štěpán.

Stavba spočívá ve vybudování přeložky komunikace II/321 na území Černíkovic na Rychnovsku. Jedná se o obchvat místní části Domašín, kdy v souladu s územním plánem přeložka povede volnou plochou mezi Domašínem a Černíkovicemi za hranicí občanské a průmyslové zástavby.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Proč jste na ministra nenavrhli někoho, kdo má české občanství?

Podle mě by to měla být jedna z hlavních podmínek a divím se, že není ze zákona, a že zrovna vy nevyberete někoho, kdo má naše občanství. Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Ludková: Má smysl inkviziční styl politiky, který každodenně sledujeme?

12:17 Senátorka Ludková: Má smysl inkviziční styl politiky, který každodenně sledujeme?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rozhovoru o zásadních otázkách dnešní každodennosti…