Hejtman Štěpán: Zajištění ochrany měkkých cílů je velkou výzvou

3.8.2020 4:49 odp.

Královéhradecký kraj využije dotace Ministerstva vnitra ČR na ochranu a zabezpečení škol a školských zařízení jakožto měkkých cílů. Za více než půl milionu korun nechá zpracovat vyhodnocení ohroženosti jednotlivých měkkých cílů a bezpečnostní plány.

Hejtman Štěpán: Zajištění ochrany měkkých cílů je velkou výzvou
Foto: kr-kralovehradecky.cz
Popisek: Jiří Štěpán

„Zajištění ochrany takzvaných měkkých cílů je velkou výzvou současnosti. Velikost hrozby si zpravidla veřejnost uvědomí, až když se stane tragédie jako v ostravské fakultní nemocnici. Něco podobného se přitom může stát prakticky kdykoliv a kdekoliv a kdokoliv z nás se může stát přímým účastníkem. Úkolem odpovědných míst je proto riziko minimalizovat, ačkoliv je jasné, že nikdy ho nemůžeme zcela eliminovat,“ říká hejtman Jiří Štěpán, který je mimo jiné odpovědný za krizové řízení a fungování integrovaného záchranného systému v Královéhradeckém kraji.

Anketa

Je dobře, že Praha přispěla na festival sexuálních menšin Prague Pride?

3%
97%
hlasovalo: 14665 lidí

Dodavatel zpracuje Vyhodnocení ohroženosti na čtyřech školách Královéhradeckého kraje a jejich 11 budovách a dále zpracuje Bezpečnostní plány a procedury pro pět škol Královéhradeckého kraje a jejich 23 školských zařízeních nejpozději do konce letošního listopadu.

Vyhodnocení ohroženosti se týká Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy v Jičíně, Střední školy strojírenské a elektrotechnické v Nové Pace, České lesnické akademie Trutnov a Střední školy technické a řemeslné v Novém Bydžově.

Bezpečnostní plány vzniknou pro Vyšší odbornou školu a Střední průmyslovou školu v Rychnově nad Kněžnou, Střední průmyslovou školu, Odbornou školu a Základní školu v Novém Městě nad Metují, Střední průmyslovou školu Otty Wichterleho, Střední školu služeb, obchodu a gastronomie v Hradci Králové a Mateřskou školu, Speciální ZŠ a Praktickou školu v Hradci Králové.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Berg (KOV): Město poskytne občanům výhodnější půjčky na zlepšení úrovně bydlení

15:54 Berg (KOV): Město poskytne občanům výhodnější půjčky na zlepšení úrovně bydlení

Vsetínští zastupitelé na červnovém zasedání schválili novou podobu pravidel pro tvorbu a použití pro…