Hejtman Vondrák: Bolt Tower se rozsvítí v barvách trikolory

16.07.2018 16:47

Bolt Tower se tuto středu 18. července zhruba ve 21:30 hod rozsvítí v barvách trikolory.

Hejtman Vondrák: Bolt Tower se rozsvítí v barvách trikolory
Foto: Daniela Černá
Popisek: Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák
reklama

Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Dolními Vítkovicemi rozsvítí symbol národní kulturní památky i Moravskoslezského kraje na počest 100. výročí vzniku Československé republiky. Bolt Tower bude v barvách naší země svítit až do prosince tohoto roku.

Na rozsvícení Bolt Tower pracují v těchto dnech jištění horolezci, kteří upravují stávající osvětlení speciálními fóliemi v barvách trikolory. Po dva večery 16. a 17. července tak zůstane nástavba vysoké pece č. 1 zhasnuta, aby se první festivalový večer mohla rozsvítit v barvách nejkrásnějších.

„Mám radost, že Dolní Vítkovice přišly s nápadem, který nás hned zaujal. Společně se nám pak, i díky dlouhodobé skvělé spolupráci, podařilo zrealizovat tento jedinečný moment připomínající 100. výročí vzniku samostatného československého státu. Termín není náhodný, kdy jindy v našem kraji rozsvítit barvy oslavující naši zemi, než v den zahájení „barev“, festivalu Colours of Ostrava,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Rozsvícení Bolt Tower budou moci návštěvníci festivalu i akreditovaní novináři pohodlně sledovat přímo z areálu. Moravskoslezský kraj i Dolní Vítkovice navíc koordinují čas rozsvícení s produkcí festivalu Colours of Ostrava. „Není naším záměrem narušit návštěvníkům festivalu jejich zážitky při sledování koncertů. Čas rozsvícení ve 21:30 hod jsme zvolili proto, aby si rozsvícení mohli co nejvíce vychutnat,“ dodal na závěr ředitel Dolních Vítkovic Petr Koudela.

Bolt Tower zůstává pro veřejnost během festivalu přístupná ve speciálním prohlídkovém režimu. Její rozsvícení v národních barvách spolufinancoval Moravskoslezský kraj.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pilc (Svobodní): Má kraj zachránit lokálku XY?

17:10 Pilc (Svobodní): Má kraj zachránit lokálku XY?

Zastánci záchrany tratě tvrdí, že o tuto trať mají zájem nákladní dopravci i provozovatel víkendové …