Hejtman Vondrák: Jsem rád, že jsme mohli léčbu zpříjemnit také klientům v Metylovicích

22.09.2021 6:34

Maminky s dětmi budou mít ve zrekonstruovaném podkroví metylovické léčebny větší komfort

Hejtman Vondrák: Jsem rád, že jsme mohli léčbu zpříjemnit také klientům v Metylovicích
Foto: Archiv I.Vondrák
Popisek: Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák

Podkrovní patro Odborného léčebného ústavu Metylovice se dočkalo kompletní rekonstrukce.

Anketa

Co chcete od příští vlády nejvíc?

hlasovalo: 27490 lidí
Díky ní mají maminky s dětmi k dispozici 5 prostorných pokojů i relaxační zónu. Investice si vyžádala přes 13 milionů korun, s téměř desetiprocentní spoluúčastí léčebny pokryl náklady ze svého rozpočtu Moravskoslezský kraj, který odborný ústav zřizuje.

„Kromě nemocnic na území regionu a Zdravotní záchranné služby Moravskoslezský kraj zřizuje i další zdravotnická zařízení. Kromě jablunkovského sanatoria pod kraj spadá i léčebna v Metylovicích, kde se děti zotavují po závažnějších respiračních či neurologických onemocněních, ústav pečuje i o děti, které trápí například skolióza páteře nebo obezita. V léčebně se rehabilitují hlavně děti do 18 let, ty nejmenší do šesti let mají nárok na doprovod jednoho z rodičů. Kraj jako zřizovatel postupně investuje do všech svých zdravotnických zařízení, jsem rád, že jsme mohli léčbu zpříjemnit také klientům v Metylovicích,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a doplnil, že si rekonstrukce podkroví vyžádala investici ve výši 13,2 milionu korun. Léčebný ústav uhradil milion korun, zbytek šel z rozpočtu Moravskoslezského kraje. Práce začaly na konci ledna tohoto roku, první klienti se do zrekonstruovaného patra nastěhovali koncem letních prázdnin. Zhotovitelem byla společnost S-O-D Holding.

V podkroví bylo pět pokojů i před rekonstrukcí, byly ovšem stísněné, jejich obyvatelům nenabízely potřebný prostor a pohodlí. „Zásahem do střechy, tedy uznáním krovů, a dalšími stavebními úpravami se podařilo našim klientům nabídnout větší prostor i komfort. V pěti nově zařízených pokojích je celkem 16 lůžek, každý z pokojů má své sociální zařízení. Dva krajní pokoje jsou větší než ty ostatní, takže jsou ideální pro sourozenecké dvojice nebo třeba i trojice. V patře přibyla také relaxační zóna, kde si mohou děti s maminkami pohrát a trávit čas s ostatními klienty. Je to další zvýšení kvality následné péče o děti, kterou naše zařízení zajišťuje,“ řekl ředitel Odborného léčebného ústavu Metylovice Radim Dudek s tím, že metylovická léčebna nabízí následnou péči až 700 dětem ročně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Drahoš: Absurdní drama

10:54 Senátor Drahoš: Absurdní drama

Komentář na facebookovém profilu k zveřejněným informacím o zdravotním stavu prezidenta Zemana