Hejtman Vondrák: Lékařská fakulta Ostravské univerzity by měla být zachována

22.07.2019 16:47

Rada hospodářské a sociální dohody (tripartita) Moravskoslezského kraje trvá na zachování Lékařské fakulty na Ostravské univerzitě. Toto usnesení přijalo předsednictvo krajské tripartity na svém mimořádném zasedání v pátek 19. července.

Hejtman Vondrák: Lékařská fakulta Ostravské univerzity by měla být zachována
Foto: archiv politika
Popisek: Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO)
reklama

„Ostravská univerzita má jedinou Lékařskou fakultu v Moravskoslezském kraji. Její zachování považuji za klíčové nejen kvůli podpoře zdravotní péče v našem kraji, ale i z hlediska celkového rozvoje našeho regionu. Všichni pevně věříme, že Rada Národního akreditačního úřadu nakonec akreditaci neomezí,“ uvedl hejtman Ivo Vondrák, který je členem Rady hospodářské a sociální dohody Moravskoslezského kraje.

„Lékařská fakulta na Ostravské univerzitě je pevným článkem vysokoškolského vzdělávání, který v našem kraji musí zůstat zachován,“ dodal předseda krajské tripartity a vládní zmocněnec pro strukturálně postižené kraje Jiří Cienciala.
Lékařské fakultě hrozí omezení akreditace pro obor Všeobecné lékařství, na který by nemohla přijímat nové studenty. Vyplývá to ze zprávy komise Národního akreditačního úřadu, která na fakultě kontrolovala průběh přijímacího řízení a shledala v něm určitá pochybení. Univerzita následně upravila systém přijímacích zkoušek, a nyní čeká na pravomocné rozhodnutí Rady Národního akreditačního úřadu.

Lékařská fakulta Ostravské univerzity je jednou z šesti fakult této vysoké školy. Vznikla v roce 2010 přeměnou Fakulty zdravotnických studií.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Hřib: V Praze se připravuje oslava návratu kulturního a společenského života

17:36 Primátor Hřib: V Praze se připravuje oslava návratu kulturního a společenského života

Pražské Výstaviště se na konci léta promění na tři týdny v prostor s komorními multifunkčními scénam…