Hejtman Vondrák: Moravskoslezský kraj nabízí sportovnímu světu výjimečné talenty

28.01.2023 14:01

Mladí sportovci z Moravskoslezského kraje vybojovali dvě desítky olympijských medailí. Mezi kraji zazářili na stříbrné pozici

Hejtman Vondrák: Moravskoslezský kraj nabízí sportovnímu světu výjimečné talenty
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák

Na jubilejním 20. ročníku Olympiády dětí a mládeže, která se v tomto týdnu konala v Královéhradeckém kraji, zazářily moravskoslezské sportovní naděje. V celkovém pořadí krajů vybojovali naši sportovci druhé místo. Domů přivezli devět zlatých, sedm stříbrných a šest bronzových medailí. Nejvíce zazářili hokejisté, krasobruslaři, snowboardisté a běžkaři. 

Anketa

Kdo víc rozděluje společnost?

hlasovalo: 41952 lidí

„Obří gratulace! Děkuji všem mladým sportovcům za jejich skvělou reprezentaci Moravskoslezského kraje. Po dlouhých letech jsme se v celkovém pořadí krajů dostali na stupeň vítězů. Věřím, že tak začíná nová éra, a že to zlato brzy vybojujeme. Příští zimní olympiáda se bude konat v našem kraji, domácí prostředí a podpora našich skvělých fanoušků jistě udělají své. Letošní Olympiáda dětí a mládeže je dalším důkazem, že Moravskoslezský kraj sportovnímu světu nabízí výjimečné talenty,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák s tím, že se s úspěšnými medailisty hned po jarních prázdninách setká, aby jim poděkoval a pogratuloval i osobně.

Na olympiádu se letos z Moravskoslezského kraje vypravilo 88 mladých sportovců, své síly poměřili s více než tisícovkou konkurentů. Organizátor olympiády hlásí účast 1151 mladých talentů. „Konkurence byla skutečně velmi silná. Asi nejnapínavější chvíle jsme prožili při hokeji, kdy jsme v samém finále po dvou třetinách prohrávali s Plzeňským krajem 0:2. Pak se podařil famózní obrat a díky třem brankám jsme vybojovali zlato. Naši mladí hokejisté si tak zopakovali úspěch z poslední zimní olympiády. Děkuji ale i ostatním reprezentantům našeho kraje. Všichni ze sebe vydali maximum, někteří se na stupně vítězů postavili, jiní si určitě odvezli spoustu zážitků i motivace do dalších tréninků. Jsem na naše mladé sportovce opravdu pyšný. A velké poděkování samozřejmě patří i všem trenérům a celým týmům,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny.

Velký úspěch zaznamenali také moravskoslezští krasobruslaři, prvenství ve své kategorii získali Vojtěch Warisch, Jan Vršek a jedenáctiletá Veronika Taubeová, která byla nejmladší členkou krasobruslařské výpravy a která do této chvíle žádný úspěch nezaznamenala. Stala se tak jedním z hlavních objevů olympiády. Zlato získal za sprint v lyžařském orientačním běhu Štěpán Holas, paralelní obří slalom opanovali snowboardisté Vendula Mináriková a Lukáš Smažák. V běžeckém lyžování zrakově postižených zabodoval Matěj Kotěšovský, který dokonce získal dvě zlaté medaile, a to za klasický sprint a závod s intervalovým startem. 

Na programu letošní olympiády bylo 10 sportů a 26 disciplín. Pouze tři kraje dokázaly ve sportovních zápoleních překonat hranici 200 bodů. Celkové hodnocení s 252 body ovládla domácí výprava. Druhé místo obsadil Moravskoslezský kraj a stupně vítězů doplnil kraj Liberecký.

Letní Olympiáda dětí a mládeže se bude konat v roce 2024 v Jihočeském kraji, v roce 2025 bude následovat zimní edice, a to v Moravskoslezském kraji. Další informace o akci i všechny letošní výsledky najdete ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): Je nutno se ptát, komu ku prospěchu

22:01 Seďa (ČSSD): Je nutno se ptát, komu ku prospěchu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vývoji konfliktu na Ukrajině