Hejtman Vondrák: Moravskoslezský kraj rozdá podnikatelům vouchery v hodnotě 13 milionů

09.04.2019 18:31

Moravskoslezský kraj připravil se spolupráci s Moravskoslezským inovačním centrem Ostrava (MSIC) dotační program na podporu malých a středních podnikatelů v regionu. O podporu budou moci žádat začínající podnikatelé i fungující společnosti.

Hejtman Vondrák: Moravskoslezský kraj rozdá podnikatelům vouchery v hodnotě 13 milionů
Foto: Petr Kupka
Popisek: Hejtman Ivo Vondrák.

„To, že jsme společně se Statutárním městem Ostrava založili MSIC, považuji za trefu do černého. Inovační centrum je skvělým zázemím pro talentované lidi, kteří se nebojí mít odvážné nápady a vize. Je to prostor ideální pro rozvíjení nejrůznějších inovací a podnikatelských záměrů. Úspěšné podnikání je pro rozvoj našeho regionu klíčové. Nadaní lidé začali chápat, že u nás mají pro svou činnost ideální podmínky. Z fungování MSIC máme upřímnou radost,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a dodal, že kraj rozdělí formou voucherů celkem 13 milionů korun.

„Tento způsob podpory fungoval i v minulém roce, kdy se o vouchery přihlásilo celkem 54 projektů. Moravskoslezský kraj jich podpořil 22. Start Up Voucher získala například společnost Dustee Technologies, která zaujala také ve finále soutěže Chytrá myšlenka svým chytrým měřícím zařízením prachu. InnoBooster Voucher vloni využili například sympaťáci z BeWooden Company, kteří se proslavili módními dřevěnými motýlky. Věřím, že i letošní projekt pomůže spoustě talentovaným podnikatelům,“ řekl náměstek hejtmana kraje pro regionální rozvoj Jan Krkoška a připomněl, že celková hodnota voucherů v minulém roce byla 8 milionů korun.

„I letos podpoříme podnikatele ve třech oblastech. Začínající nebo mladé firmy mohou žádat o Start Up Voucher v hodnotě až půl milionu korun. Úspěšným žadatelům pomohou nejen peníze, ale také spolupráce se zkušeným podnikatelem, který se stane jejich koučem a průvodcem při vstupu do podnikatelské džungle. Fungujícím společnostem pak pomůže InnoBooster Voucher. Díky němu získá firma zkušeného zaměstnance, který posílí tým v potřebné oblasti při zavádění inovací. Třetí, TechArt Voucher a spolupráci se zavedeným designérem ocení firmy, které připravují nový produkt nebo redesign nějakého stávajícího výrobku,“ vyjmenoval hejtman kraje Ivo Vondrák a dodal, že InnoBooster Voucher bude v hodnotě maximálně 500 tisíc korun, díky TechArt Voucheru budou mít firmy k dispozici až 200 tisíc.

„Hlavní přínos těchto voucherů vidím v usnadnění zavádění inovací. Začínající podnikatelé si ověří nový produkt u reálných zákazníků. Neztratí tak čas na slepé cestě a mohou své odhodlání k rozjezdu podnikání zaměřit na produkty, které chce trh,“ zhodnotil přínosy projektu ředitel MSIC Pavel Csank.

Nové výzvy vyhlásí Moravskoslezský kraj zítra (10. 4.) na svých webových stránkách. Žádosti bude krajský úřad přijímat od 13. do 17. května, jejich vyhodnocování je časováno od května do konce července. Smlouvy s příjemci dotací budou podepsány po 12. září 2019.

Podpora malých a středních podnikatelů formou voucherů je součástí Regionální inovační strategie. Tu ve spolupráci s Moravskoslezským inovačním centrem Ostrava připravili Moravskoslezský kraj a Statutární město Ostrava, aby společně posílili rozvoj inovací a podnikání v regionu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kovářová (STAN): Někdy s sebou daňový subjekt nemá daňového poradce

23:02 Kovářová (STAN): Někdy s sebou daňový subjekt nemá daňového poradce

Projev na 40. schůzi Parlamentu České republiky 21. ledna 2020 k vládnímu návrhu zákona, kterým se …