Hejtman Vondrák: Pacienti maji v orlovské nemocnici novou ambulanci

15.01.2020 17:17

V orlovské nemocnici funguje od počátku ledna nová gastroenterologická ambulance.

Hejtman Vondrák: Pacienti maji v orlovské nemocnici novou ambulanci
Foto: Archiv I.Vondrák
Popisek: Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák
reklama

Díky špičkové technice a novým specialistům se v Orlové rozšířilo spektrum poskytované zdravotní péče o léčbu nemocí trávicího traktu. V ambulanci jsou také prováděny endoskopické zákroky. 

„Nová ambulance funguje jako detašované pracoviště frýdeckomístecké nemocnice. Slíbili jsme, že lékařská péče v Orlové zůstane zachována. Teď ji dokonce rozšiřujeme o další obor. Jsem rád, že se tím pro občany Orlové a jejího okolí zvýšila dostupnost i kvalita lékařské péče. V nové ambulanci lékaři využívají nové přístroje, které Moravskoslezský kraj pořídil za více než 8 milionů korun. Tato moderní endoskopická technika má nejvyšší možné rozlišení obrazu, což výrazně zpřesní diagnostiku. Věřím, že pacienti tyto nové možnosti ocení,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. 

Pacienti z Orlové budou mít díky nové ambulanci přímou vazbu na centrální pracoviště Beskydského gastrocentra ve Frýdku-Místku, které kromě pokročilé diagnostické a terapeutické endoskopie poskytuje i inovativní biologickou léčbu idiopatických střevních zánětů.

„Kromě klasických vyšetření se v ambulanci mohou provádět i endoskopické zákroky, například gastroskopie nebo koloskopie a sonografické vyšetření břišních orgánů.  Nově budou prováděny také některé výkony terapeutické endoskopie, které v regionu doposud nebyly dostupné. Jedná se především o výkony endoskopické resekce časných stadií některých nádorových onemocnění. Pro pacienty s idiopatickými střevními záněty bude k dispozici biologická léčba, která bude moci být v některých případech aplikována i v místě ambulance v Orlové bez nutnosti dojíždění,“ řekl primář Beskydského gastrocentra Petr Vítek a dodal, že v následné hospitalizační péči bude orlovské pracoviště spolupracovat s lůžkovými odděleními Nemocnice Karviná, Nemocnice Havířov a také s mateřským pracovištěm Nemocnice ve Frýdku-Místku. 

„Díky novému vybavení ambulance také předpokládáme výrazné zrychlení diagnostiky a léčby u pacientů s chorobami slinivky a žlučových cest. Investice do zdravotnického vybavení jsou velmi důležité. Připravujeme také rekonstrukci prostor nové gastroenterologické ambulance. Úpravy budou vycházet z potřeb a požadavků, které ukáže samotný provoz ambulance. Mělo by se s nimi začít ještě v tomto roce,“ řekl náměstek hejtmana kraje pro zdravotnictví Martin Gebauer a dodal, že se v orlovské nemocnici plánují i další novinky. „V příštím roce by se měly otevřít další specializované ambulance, které v Orlové zatím chybí, například endokrinologie a plicní endoskopie,“ uzavřel náměstek hejtmana kraje Martin Gebauer.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Laudát (KAN): Nehybná Praha a Neff asi nejezdí autem

6:37 Laudát (KAN): Nehybná Praha a Neff asi nejezdí autem

Komentář na facebookovém profilu k investicím pražského magistrátu