Hejtman Vondrák: Profesionální hasiči dostanou od kraje speciální techniku

22.12.2022 4:32 | Tisková zpráva

Moravskoslezský kraj daruje svým profesionálním hasičům speciální vybavení, které nutně potřebují pro zajištění bezpečnosti lidí a majetku.

Hejtman Vondrák: Profesionální hasiči dostanou od kraje speciální techniku
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák

O zakoupení tří termokamer a dvou systému souřadnicových zapisovačů pro Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje rozhodli krajští zastupitelé. 

„Dění během pandemie a v posledním roce i války na Ukrajině nám potvrdilo, jak moc důležití jsou hasiči pro naši společnost. Jejich zapojení v rozvozu ochranných prostředků a vakcín, dezinfekce domovů či pomoc se zajištěním testování bylo nesmírně důležité v boji proti koronaviru. V posledním roce krajští hasiči významně pomáhají i s uprchlickou krizí, mimo jiné zajišťují provoz Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině. A samozřejmě nadále plní své běžné pracovní povinnosti, zasahují při požárech či jiných mimořádných událostech. Je proto nezbytně nutné, aby měli co nejvhodnější podmínky pro svou náročnou práci,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Upřesnil, že profesionální hasiči dostanou od Moravskoslezského kraje tři termokamery Dräger v hodnotě přesahující 867 tisíc korun. Budou umístěny na prvosledové technice Hasičského záchranného sboru MSK a budou pomáhat při pátracích a záchranných akcích, živelních pohromách a dalších mimořádných událostech.

Velkým pomocníkem hasičů se stanou také dvě nové barevné velkoformátové inkoustové tiskárny za více než 458 tisíc korun.  Tiskárny bude využívat oddělení ochrany obyvatelstva a krizového řízení HZS MSK při tvorbě grafických částí krizových plánů, vnějších havarijních plánů, havarijního plánu kraje a také při podpoře činnosti odborných skupin krizového štábu Moravskoslezského kraje.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

zkrácení rodičovské

Je pořád ve hře nebo ne? Je to něco, na co byste přistoupili? Myslíte, že je to v dohledné době možné? Když už, není třeba první investovat do výstavby nových školek a nějak vyřešit zkrácené úvazky, dnes vás na ně nechce moc zaměstnavetelů brát, jelikož se jim to ani nevyplatí, stejně jako se to nev...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Čeká nás bouře ve finančním a bankovním sektoru?

7:33 Niedermayer (TOP 09): Čeká nás bouře ve finančním a bankovním sektoru?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k možným důsledkům problémů bankovnictví USA