Hejtman Vondrák: Realizace chytrého regionu vyžaduje vybudování kvalitní datové infrastruktury

9. 1. 2018 6:28

Včera dopoledne navštívil Moravskoslezský kraj ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner. Podpora podnikání a inovace, Průmysl 4.0, Energetika 4.0, digitalizace a revitalizace průmyslových zón. To byla témata, která se řešila.

Hejtman Vondrák: Realizace chytrého regionu vyžaduje vybudování kvalitní datové infrastruktury
Foto: Petr Kupka
Popisek: Hejtman Ivo Vondrák.
reklama

Po prohlídce Dolu Darkov a po setkání s vedením a odboráři OKD navštívil Tomáš Hüner spolu s hejtmanem Moravskoslezského kraje Ivo Vondrákem centrum IT4Innovations v Ostravě. Na krajském úřadě pak následovalo jednání se zástupci Moravskoslezského kraje. Přesun z inovačního centra na krajský úřad proběhl nezvykle tramvají. Ministr chtěl placením jízdného bezkontaktní kartou vyzkoušet, jak to v praxi funguje v chytrém regionu.

„Myšlenka realizace chytrého regionu vyžaduje vybudování kvalitní datové infrastruktury, zejména optické sítě. To bude vyžadovat několikasetmilionovou investici a na ministerstvu průmyslu a obchodu leží nevyčerpané miliardy určené právě pro tuto oblast. S panem ministrem jsme se dnes domluvili na tom, že se bude hledat cesta, jak tento projekt realizovat,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Při jednání se zástupci kraje se také mluvilo o výstavbě průmyslové zóny Nad Barborou. „Je to jeden z klíčových projektů našeho kraje. V zóně by v budoucnu mohlo najít práci až dva tisíce lidí. Zavázali jsme se, že nebudeme stavět průmyslové zóny na zelené louce, proto jsou pozemky na Karvinsku a jejich využití velmi důležité,“ upozornil hejtman Ivo Vondrák a dodal, že jednání s ministrem probíhala v přátelské a konstruktivní atmosféře.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): Europoslanci nezastavili možnost postihu za držení olověného střeliva a olůvek

22:30 Zdechovský (KDU-ČSL): Europoslanci nezastavili možnost postihu za držení olověného střeliva a olůvek

Evropským parlamentem bohužel neprošla námitka (292:365) ohledně legislativy zakazující i jen držení…