Hejtman Vondrák: Senioři se budou cítit bezpečněji

14.12.2017 15:41

Pro zvýšení bezpečnosti poskytne kraj seniorům další hlásiče. Krajští zastupitelé na svém dnešním zasedání rozhodli, že bude rozdáno 350 hlásičů požáru a 200 detektorů oxidu uhelnatého občanům kraje starším 65 let.

Hejtman Vondrák: Senioři se budou cítit bezpečněji
Foto: Jan Štěpán
Popisek: hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák
reklama

V tomto roce už kraj poskytl stejné množství hlásičů, a to prostřednictvím obecně prospěšné společnosti Společně, o.p.s. Stejný subjekt bude mít na starost přerozdělení bezpečnostních zařízení ve druhém kole. Účelem daru je snížení počtu bytových požárů v domácnostech seniorů, tj. zvýšení jejich bezpečnosti a ochrana před účinky nebezpečných plynů a průvodních jevů požáru.

„Každé zařízení, které pomůže zachránit lidský život, je bezesporu vítané. Díky těmto technologiím zvyšujeme bezpečnost našich občanů. Investici do hlásičů požárů i detektorů oxidu uhelnatého považuji za smysluplnou,“ prohlásil hejtman kraje Ivo Vondrák a připomněl, že dalším krokem pro komfort starších lidí žijících v Moravskoslezském kraji jsou i Senior Pointy. Ty mají podporovat zdravý životní styl seniorů a zvyšovat kvalitu jejich života.

Hlásiče budou distribuovány prostřednictvím obecně prospěšné společnosti Společně, o.p.s. Ta provozuje seniorská kontaktní místa, tzv. Senior Pointy v Ostravě, Frýdku-Místku, Opavě, Bruntále, Karviné a Kopřivnici. Hodnota tohoto majetku činí 385.700,- Kč vč. DPH.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: Nejistota vede k tomu, že podnikatelé propouštějí preventivně

23:13 Senátor Valenta: Nejistota vede k tomu, že podnikatelé propouštějí preventivně

Projev na 19. schůzi Senátu 9. dubna 2019 k návrhu zákona o některých úpravách v oblasti dávek státn…