Hejtman Vondrák: Situace ve Fakultní nemocnici mě už delší dobu znepokojuje

15.10.2018 12:25 | Zprávy
autor: PV

Vyjádření hejtmana Moravskoslezského kraje k situaci ve Fakultní nemocnici Ostrava

Hejtman Vondrák: Situace ve Fakultní nemocnici mě už delší dobu znepokojuje
Foto: archiv hejtmana
Popisek: Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO)

Již několikrát jsem na ni upozorňoval ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a minulý týden i premiéra Andreje Babiše. Nejen jako hejtmanovi kraje, ale také jako občanovi, mi záleží na tom, aby byla zachována vysoká úroveň a prestiž této nemocnice.

Je potřeba znovu zdůraznit, že osobní zájmy každého z aktérů nesmí ani v náznaku převyšovat zájmy profesní. Problémy Fakultní nemocnice jsou navíc provázány s děním na ostravské Lékařské fakultě. Včera večer jsme společně s primátorem Tomášem Macurou od studentů obdrželi otevřený dopis, ve kterém vyslovují své obavy z kroků vedení Fakultní nemocnice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

22:33 Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…