Hejtman Vondrák: V našem kraji působí spousta talentovaných architektů

28.12.2018 7:41 | Zprávy

Třináctý ročník prestižní soutěže Stavba Moravskoslezského kraje.

Hejtman Vondrák: V našem kraji působí spousta talentovaných architektů
Foto: Daniela Černá
Popisek: Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák

Do 15. března 2019 mohou soutěžící přihlásit svá stavební díla a zúčastnit se tak 13. ročníku soutěže o nejlepší stavbu Moravskoslezského kraje. Každoročními vyhlašovateli této akce jsou Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků a Obec architektů ve spolupráci s Moravskoslezským krajem. Akce se koná pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka.

Hlavním cílem soutěže Stavba Moravskoslezského kraje je seznámit laickou i odbornou veřejnost se současnou úrovní stavitelství a architektury v regionu. „V našem kraji působí spousta talentovaných architektů, díky kterým u nás vznikají pozoruhodné stavby. Například vloni oceněná Bezručova chata na Lysé hoře, Náves ve Velké Polomi nebo Revitalizace veřejného prostranství v centru města Karviné si pozornost rozhodně zaslouží,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák s tím, že věří, že se i letos do soutěže přihlásí zajímavé projekty.                 

„Od prvního ročníku, jehož slavnostní vyhlášení proběhlo v roce 2007, se do soutěže přihlásilo již 406 staveb. Z toho 204 staveb si odneslo nějaké ocenění, včetně hlavní ceny GRAND PRIX, kterou získalo již devět společností,“ připomněl zástupce organizátora Luděk Lokaj.

Architekti, projektanti, investoři, majitelé objektů nebo stavební firmy mohou do soutěže zapsat stavby dokončené a zkolaudované v Moravskoslezském kraji od počátku roku 2017 do konce roku 2018. Hodnotit se bude v pěti kategoriích: stavby občanské vybavenosti, bytové domy, rodinné domy, průmyslové stavby a dopravní, inženýrské a vodohospodářské stavby. Organizátoři projednali a schválili zařazení nové kategorie do podmínek soutěže, a tou je  „Stavby realizované mimo území MSK“. Tato novinka má rozšířit povědomí o práci architektů, projektantů i investorů v okolí MSK.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

kraj Moravskoslezský , Vondrák

autor: PV

Andrej Babiš byl položen dotaz

Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?

A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Balaštíková (ANO): Tohle není řešení. To je další výsměch

22:11 Balaštíková (ANO): Tohle není řešení. To je další výsměch

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k drahým potravinám.