Hejtman Zimola: Jihočeští záchranáři mohou získat 25 nových sanitek

21.03.2014 16:55

Zhruba 25 nových sanitek má naději získat Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje (ZZS JčK). O finanční prostředky na jejich nákup bude usilovat v rámci výzvy Integrovaného operačního programu (IOP).

Hejtman Zimola: Jihočeští záchranáři mohou získat 25 nových sanitek
Foto: archiv kraje
Popisek: Jiří Zimola

Program vyhlásilo ministerstvo pro místní rozvoj (MMR). Kraje se v něm mohou ucházet o dotaci ve výši až 70 milionů korun.

„Kromě výměny sanitek je operační program rovněž zaměřen na zavedení nových informačních a datových technologií do vozidel zdravotnické záchranné služby. Ta má umožnit nejen jejich lepší komunikaci s operačním střediskem, ale zejména kvalitní datové spojení se všemi nemocnicemi v Jihočeském kraji, případně s nemocnicemi a specializovanými centry v krajích okolních,“ upřesnil jihočeský hejtman Jiří Zimola s tím, že se jedná o další vzorový případ toho, jak je kraj briskně připravený využívat nabízené dotace.

Výdaje na nákup nových sanitních vozů pak z 85 procent pokryjí peníze od MMR a zbylých 15 procent uvolní kraj. Pokud ZZS JčK se svou žádostí uspěje, mohla by nové sanity mít během roku 2015.

„Nákupem nových sanitních vozů se rovněž snažíme snížit cyklus jejich obměny ze zhruba osmi na pět až šest let. Tak, jak je to obvyklé v okolních evropských státech,“ dodal Zimola.

ZZS JčK působí na území o rozloze 10 056 km2. Kromě sedmi osobních vozů pořízených kvůli Rendez - Vous systému využívá zhruba 60 normálních sanit a dalších šest má v záloze. Od roku 2005 je jejím zřizovatelem Jihočeský kraj.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ČSSD

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti: Výběrová řízení do správních a dozorčích rad v Mariánských Lázních

22:42 Piráti: Výběrová řízení do správních a dozorčích rad v Mariánských Lázních

Zastupitelský klub Pirátů Mariánské Lázně včera, tj. 10. prosince 2018, vyhlásil výběrová řízení do …