Hejtman Zimola: Náš kraj je první, se kterým ministerstvo spolupracuje na inovativním projektu

16.05.2016 20:37

Hejtman Zimola podepsal s ministrem průmyslu a obchodu Mládkem memorandum, díky kterému má Jihočeský kraj ušetřit na energiích několik milionů korun ročně

Hejtman Zimola: Náš kraj je první, se kterým ministerstvo spolupracuje na inovativním projektu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zimola

Úspora energií. To je hlavní cíl memoranda o spolupráci, které dnes podepsal hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem. Jeho přesný název zní Zavedení inovativních přístupů při správě svěřeného majetku.

Cílem tohoto pilotního projektu, na kterém spolupracuje Jihočeský kraj s ministerstvem průmyslu a obchodu, je zejména snížení energetické náročnosti budov v majetku kraje a zlepšení investiční politiky. Kraj díky tomu ušetří miliony korun ročně. Memorandum bylo podepsáno v pondělí 16. května.

„Jsme rádi, že právě náš kraj je první, se kterým ministerstvo na tomto inovativním projektu spolupracuje,“ uvedl Zimola a dodal, že podpisu memoranda předcházely dva roky intenzivních příprav.

Pomůže k šetrnému zacházení s přírodními zdroji

Zavedení energeticky úsporných opatření do praxe podle Zimoly nejen uspoří peníze, ale také pomůže šetrnému zacházení s přírodními zdroji. Kraj na tento projekt získá pro letošní rok finanční podporu od ministerstva průmyslu a obchodu ve výši pět milionů korun.

Mládek upozornil na to, že je potřeba snížit produkci emisí skleníkových plynů, v čemž by měl jít příkladem právě veřejný sektor. „Finanční příspěvek ministerstva je určen na zpracování studie proveditelnosti a projekt budeme nadále podporovat i metodicky,“ uvedl ministr.

Pro pilotní projekt má kraj připraveno zhruba 50 objektů. Ty budou posouzeny z hlediska spotřeb paliv, energie a vody tak, aby bylo dosaženo maximálních úspor. Pohybovat se mají ve výši několika milionů korun ročně.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PVTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zelení: Petr Orel v Senátu končí

15:09 Zelení: Petr Orel v Senátu končí

Komentář na facebookovém profilu k výsledkům voleb do Senátu