Hejtman Zimola: Zhlédl se snad antikomunista Heller v komunistickém prokurátorovi Urválkovi?

26. 4. 2014 17:19

Každý fanatismus je jednak hloupý, jednak nebezpečný. To, co předvádí Šimon Heller, mimochodem neúspěšný kandidát KDU-ČSL do krajského zastupitelstva, kolem zřízení Krajského školního hospodářství, je odrazem obého.

Hejtman Zimola: Zhlédl se snad antikomunista Heller v komunistickém prokurátorovi Urválkovi?
Foto: archiv kraje
Popisek: Jiří Zimola
reklama

Už hanlivé pojmenování Vytiskovo JZD, slova jako kolchoz, znárodňování, komunisté a jejich kumpánové, desítky milionů prohučely komínem, zimolovsko-vytiskovský strach,  svědčí o informovanosti a rozhledu autora. Chybí jen úderná pěst.

Zapomeňme na lži, drby a záměrné dezinformace. Zkusme fakta.

Jihočeský kraj je vlastníkem 1 400 ha lesů, 1430 ha rybníků a zemědělské půdy. Lze říci – ideální velkostatek pro hospodaření. Jak jsou tyto pozemky obhospodařovány? Nejednotně. Některé školami, jiné samostatnými příspěvkovými organizacemi. V minulosti se střídaly oba tyto způsoby. Bilance je zajímavá. U lesů byly problémy jak na polesí Vimperk, řešila je první rada kraje, tak na polesí Hůrka. Tam v roce 2007 po devastaci pily a mysliveckého hospodářství následovalo anonymní udání. Kontrola odhalila závažná pochybení, mimo jiné kůrovcovou kalamitu, absenci lesní hospodářské evidence. V obou případech došlo k personálním změnám. Vimperské polesí bylo pronajato LČR, na Hůrka přišel člověk, který začal opravdu hospodařit. Hůrka dnes svými výnosy značně pomáhají písecké lesnické škole.

A školní rybářství? Papírově v pořádku, jen loňský výsledek hospodaření 127 000 Kč je k smíchu každému,  kdo o rybářství něco ví. Už před 4 lety byl proveden rozbor hospodaření, řediteli stanoveny hospodářské ukazatele, a ejhle, on je bez problémů splnil.

Není tedy pravda, že nemáme ekonomické rozbory, poslední z nich si nechal udělat radní Vytiska. Všechny mluví stejně. Spočtené jsou samozřejmě i očekávané výnosy. Každý vlastník by využil synergického efektu a hospodářství propojil. Když se ale chce Jihočeský kraj  chovat  jako hospodář a zároveň nabídnout studentům a učňům  v  souladu s moderními přístupy k hospodaření komplexní praxi, dojde k hysterickému povyku.

Proč asi? Že bychom někomu šlápli na kuří oko? Že bychom sáhli na zájmy, kšefty a  kšeftíčky? Zřejmě ano. Protože jinak bychom vedli věcnou diskusi, nevypouštěly by se dezinformace, nepořádaly  schůzky s občerstvením pro ty s tím jediným správným názorem, nepohodlným by nebylo   vyhrožováno,  neprobíhaly by mediální hony na zastánce KŠH. A nebyla by snaha honem honem ještě uzavřít smlouvy na dodávky dřeva a ryb.

 Lesy, rybníky, pozemky zůstanou vlastnictvím kraje. Žádné nákupy strojů se neuskutečnily. Kraj vedený ČSSD  se  chová  jako dobrý hospodář. Nezabrání mu v tom nesmysly a zjevné pomluvy.

Školská organizace, která vznikla, bude zajišťovat hospodaření a praxi pro všechny studenty, jejichž studium se krajiny a hospodaření v ní dotýká. Výsledek bude patrný velmi rychle. Pak suďte.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ČSSD

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): Dluhy se k prosperitě dopracovat nelze

15:42 Skopeček (ODS): Dluhy se k prosperitě dopracovat nelze

Projev na 93. schůzi Poslanecké sněmovny 15. dubna. Národní plán obnovy.