Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Lidé z krajských sociálních zařízení mají k dispozici nové vozy

09.09.2019 7:34

Karlovarský kraj pořídil nové automobily pro obyvatele krajských domovů pro seniory a pro osoby se zdravotním postižením.

Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Lidé z krajských sociálních zařízení mají k dispozici nové vozy
Foto: archiv hejtmanky
Popisek: Historicky první hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO)
reklama

Jedná se o 6 nových devítimístných velkých vozů a 5 osobních aut. Klienti v nich budou převáženi na nákupy, za kulturou i na výlety.

"Jde nám především o to, aby auta byla k dispozici klientům a dobře jim sloužila. Věřím, že je určitě využijí k cestám na nákupy, na kulturní a další akce, rozhodně by jim udělala radost návštěva například vánočních trhů a další výlety,” uvedla hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová.

Jak dodal náměstek hejtmanky Petr Kubis, kraj šel při pořizování vozů cestou centrálního nákupu a díky tomu se podařilo část nákladů ušetřit. „Navíc jsme dali domovům peníze na dovybavení aut mimo jiné speciálními sedačkami nebo plošinou,“ dodal náměstek. Vozy jsou dostatečně velké i pro naložení chodítek a dalších pomůcek, bez kterých se senioři a lidé se zdravotním postižením neobejdou.

Menší i velké nové vozy už nyní využívají v Domově pro seniory v Perninku, v Domově pro seniory v Lázních Kynžvart, v Domově pro osoby se zdravotním postižením "PATA" v Hazlově, v Domově pro osoby se zdravotním postižením v Mariánské, v Domově pro seniory "SKALKA" a „SPÁLENIŠTĚ“ v Chebu, v Domově pro seniory v Lázních Kynžvart, v Sociálních službách v Kynšperku nad Ohří, v Domově pro osoby se zdravotním postižením "PRAMEN" v Mnichově a v Domově pro osoby se zdravotním postižením "SOKOLÍK" v Sokolově.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ODS: Místo konkurenceschopnosti EU nové daně a větší integrace

21:28 ODS: Místo konkurenceschopnosti EU nové daně a větší integrace

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen přednesla na půdě Evropského parlamentu „Zprávu o s…