Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Lidé z krajských sociálních zařízení mají k dispozici nové vozy

09.09.2019 7:34

Karlovarský kraj pořídil nové automobily pro obyvatele krajských domovů pro seniory a pro osoby se zdravotním postižením.

Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Lidé z krajských sociálních zařízení mají k dispozici nové vozy
Foto: archiv hejtmanky
Popisek: Historicky první hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO)

Jedná se o 6 nových devítimístných velkých vozů a 5 osobních aut. Klienti v nich budou převáženi na nákupy, za kulturou i na výlety.

"Jde nám především o to, aby auta byla k dispozici klientům a dobře jim sloužila. Věřím, že je určitě využijí k cestám na nákupy, na kulturní a další akce, rozhodně by jim udělala radost návštěva například vánočních trhů a další výlety,” uvedla hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová.

Jak dodal náměstek hejtmanky Petr Kubis, kraj šel při pořizování vozů cestou centrálního nákupu a díky tomu se podařilo část nákladů ušetřit. „Navíc jsme dali domovům peníze na dovybavení aut mimo jiné speciálními sedačkami nebo plošinou,“ dodal náměstek. Vozy jsou dostatečně velké i pro naložení chodítek a dalších pomůcek, bez kterých se senioři a lidé se zdravotním postižením neobejdou.

Menší i velké nové vozy už nyní využívají v Domově pro seniory v Perninku, v Domově pro seniory v Lázních Kynžvart, v Domově pro osoby se zdravotním postižením "PATA" v Hazlově, v Domově pro osoby se zdravotním postižením v Mariánské, v Domově pro seniory "SKALKA" a „SPÁLENIŠTĚ“ v Chebu, v Domově pro seniory v Lázních Kynžvart, v Sociálních službách v Kynšperku nad Ohří, v Domově pro osoby se zdravotním postižením "PRAMEN" v Mnichově a v Domově pro osoby se zdravotním postižením "SOKOLÍK" v Sokolově.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Hřib: Podařilo se nám odvést pořádný kus práce

5:36 Primátor Hřib: Podařilo se nám odvést pořádný kus práce

Pražští radní zrekapitulovali půlroční plán aktivit, ke kterému se zavázali v koaličním prohlášení. …