Hejtmanka Stráská: Neupadnout do průměru je strašně důležité

03.04.2019 21:32

Neupadnout do průměru je strašně důležité. A já vám přeji, aby se vám to nestalo. Hejtmanka Ivana Stráská to řekla studentům, kteří se zúčastnili II. ročníku Talent Akademie jihočeských nadějí, který se koná od úterý 2. do čtvrtka 4. dubna v Českých Budějovicích.

Hejtmanka Stráská: Neupadnout do průměru je strašně důležité
Foto: Jihočeský kraj
Popisek: Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská

Talentovaní jihočeští středoškoláci mají v rámci tohoto projektu možnost zavítat do různých podniků, kulturních institucí či redakcí novin. U této příležitosti se mohou rovněž setkat i s významnými osobnostmi. Tentokrát to byli například generální ředitel společnosti ČEZ Daniel Beneš, český egyptolog a archeolog Miroslav Bárta, herec Karel Roden a olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová.

Akademie vychází z konceptů, které úspěšně fungují v Rakousku a Německu

„Studenti, talentovaný člověk je někdo, kdo umí něco líp, než ostatní. A to, že tuto akci organizuje nadace Jihočeské naděje, je pro mě symbolikou toho, že vy jste naší nadějí. Naší nadějí do budoucna. Zároveň můžete přinést tomuto kraji i společnosti mnoho nového. Děkuji proto za tuto akci i za to, že vám někdo umožnil potkat se například i s lidmi, kteří vysoko převyšují tu průměrnou laťku. Protože neupadnout do průměru je strašně důležité a já vám přeji, aby se vám to nestalo,“ uvedla Stráská.

Akademie Jihočeských nadějí je programem pro nadstavbové vzdělávání mimořádně nadaných studentů v Jihočeském kraji. „Vychází přitom z konceptů, které již řadu let úspěšně fungují ve spolkových zemích Rakouska a Německa. Tam těmito kurzy prošla řada studentů, kteří jsou dnes již úspěšní v pracovním životě, zůstávají ve svých regionech a ve svých oborech patří mezi elitu,“ popsal projekt zakladatel nadačního fondu Jihočeské naděje Martin Kuba.

Více informací ZDE

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kasal (ANO): Podvod na předkladatele novely. Mě žádná dohoda dvou ministrů nezajímá

23:07 Kasal (ANO): Podvod na předkladatele novely. Mě žádná dohoda dvou ministrů nezajímá

Projev na 101. schůzi Poslanecké sněmovny k návrhu poslanců Zdenky Němečkové Crkvenjaš, Toma Philipp…