Hejtmanka Vildumetzová: Znovu apeluji na paní ministryni, aby 822 milionů krajům poslala

13.08.2017 18:31

Kraje opakovaně apelují na ministryni práce a sociálních věcí Marksovou, aby uvolnila peníze ve výši 822 milionů korun, které loni z vlastních rozpočtů vynaložily na růst platů v sociálních službách. Rada Asociace krajů proto odeslala ministryni dopis, v němž kraje požadují peníze z nevyčerpané rezervy Úřadu práce ČR. Rezerva by měla činit asi 4, 5 miliardy korun.

Hejtmanka Vildumetzová: Znovu apeluji na paní ministryni, aby 822 milionů krajům poslala
Foto: archiv hejtmanky
Popisek: Historicky první hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO)
reklama

"Znovu apeluji na paní ministryni, aby provedla potřebné kroky a 822 milionů krajům poslala. Požadované peníze, jak sama řekla na červnové celostátní tripartitě, jsou dostupné v rezervě úřadů práce a jejich čerpání umožňuje zákon o rozpočtových pravidlech,“ řekla předsedkyně Rady Asociace krajů ČR a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová a dodala: „Skutečnost, že návrh krajů na využití prostředků z úřadů práce je zákonný a peníze lze bez problémů vyplatit, potvrdil také ministr financí Pilný na našem společném jednání. Rozhodnutí tedy zůstává zcela na paní ministryni.“

Hejtmani navíc upozorňují, že na krajské rozpočty dopadne brzy další finanční zátěž související s navýšením platů v sociálních službách od 1. července. Peníze pro letošní období sice kraje obdržely, ale ty na růst platů nebudou stačit. „Už nyní víme, že ani prostředky ve výši 1,162 miliard korun, které jsme obdrželi na růst platů v letošním roce, nebudou stačit na pokrytí veškerých výdajů. Chybí více jak třetina prostředků, které budeme muset opět hradit ze svého. Proto považujeme spolu s ostatními hejtmany uhrazení doplatků za loňský rok za nezbytné a zásadní,“ připomněla Jana Vildumetzová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Onderka (ČSSD): Jak by měly vypadat levicové daně

22:16 Onderka (ČSSD): Jak by měly vypadat levicové daně

Dramatický spor o způsob rušení tak zvané superhrubé mzdy otevřel konečně po delší době skutečně pol…