Herman (ANO): Na zkrášlení a narozeniny středočeské „první dámy“ se peníze vždy najdou

29.12.2020 9:47

Úprava zevnějšku i dárek k narozeninám: středočeská hejtmanka Pecková (STAN) si přilepší ze sociálního fondu, zatímco kraj razantně šetří.

Herman (ANO): Na zkrášlení a narozeniny středočeské „první dámy“ se peníze vždy najdou
Foto: Archiv Martina Hermana
Popisek: Martin Herman
reklama

Anketa

Co byste popřáli Janu Hrušínskému do nového roku?

hlasovalo: 16037 lidí
Středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN) se umí otáčet na všech frontách a evidentně nevynechá jedinou příležitost, jak si přilepšit. Nestačí jí měsíční plat ve výši 137 000 korun, který dostává na kraji, ani dalších 39 000 korun vyplácených městem Mnichovice, kde je stále ještě starostkou. Právě od Mnichovic si proto chce nechat vyplatit speciální příspěvek na „úpravu zevnějšku“, a to hned od ledna. Kde na to město v době šetření vezme? Přece ze sociálního fondu!

Jak ukazuje zápis z posledního zasedání zastupitelstva města Mnichovice, kde je starostkou středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN), ani dvě funkce někdy nestačí, abyste v politice mohli kvalitně reprezentovat. Přesto, že právě Pecková bere za funkci hejtmanky Středočeského kraje a starostky Mnichovic dohromady cca 180 000 korun měsíčně, nechala si od 1. ledna 2021 schválit zastupitelstvem své domovské obce další finanční přilepšení. To má jít podle zápisu starostce ze sociálního fondu, konkrétně na následující účely: 

„Zastupitelstvo města Mnichovice schvaluje v souladu s § 80 zákona č. 128/2000 Sb. poskytnutí peněžního plnění ze sociálního fondu města s účinností od 1. 1. 2021 dle předloženého návrhu: 

Neuvolněné starostce města Mgr. Petře Peckové: 

  • Příspěvek na úhradu zvýšených nákladů na úpravu zevnějšku v souvislosti se zastupováním města při veřejných občanských obřadech 

  • Příspěvek na podporu vzdělávání v souvislosti s výkonem funkce člena zastupitelstva obce 

  • Odměnu při významném životním výročí

Jak se zdá, na zkrášlení a narozeniny středočeské „první dámy“ se tedy vždy peníze najdou, i kdyby měly být ze sociálního fondu malého města. Co na tom, že musí Středočeský kraj pod vedením nové hejtmanky počítat v nadcházejícím roce s rozpočtem, kde je pro většinu krajských fondů vyhrazena čistá nula. Podpora dobrovolných hasičů NULA. Humanitární fond NULA. Fond sportu a volného času NULA. Kultura a památky NULA. 

Tak alespoň, že to paní hejtmance bude za erární peníze slušet.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondráček (TOP 09): Návrat do škol

16:32 Vondráček (TOP 09): Návrat do škol

17. 5. 2021 – magické datum, kdy s konečnou platností přestaneme rotovat a měli bychom především dle…