Herman (ANO): Uspořené peníze můžeme investovat smysluplněji

11.08.2019 20:28

Přes rostoucí ceny energií dosáhne Středočeský kraj díky nákupu v aukcích v roce 2020 úspor ve výši 14 milionů korun. V rámci aukcí kraj vybral dodavatele elektrické energie a plynu pro zhruba 250 organizací, jejichž je zřizovatelem.

Herman (ANO): Uspořené peníze můžeme investovat smysluplněji
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Martin Herman, radní Středočeského kraje za hnutí ANO
reklama

„Reálně ušetří kraj a jeho organizace na energiích ještě více, protože tato kalkulace vychází z nezměněné spotřeby. Postupně však investujeme do zateplení a dalších snížení energetické náročnosti budov, což, předpokládám, přinese další významný pokles nákladů,“ připomíná radní pro oblast investic a veřejných zakázek Martin Herman (ANO). Zároveň zdůraznil, že Středočeský kraj nakupuje energie na aukcích opakovaně a každoročně dosahuje výhodnějších cen. „Jde o praxi, která se nám osvědčuje. Takto uspořené peníze můžeme investovat smysluplněji jinde,“ dodává Martin Herman.

V aukci nabídly nejlepší ceny v případě elektrické energie společnost CENTROPOL ENERGY, a.s., a u zemního plynu Pražská plynárenská, a.s.

* V tabulce jsou pro výpočet použity loňské a letošní dosažené ceny jednotlivých komodit. Nákupem energií na rok 2020 bude za předpokladu nezměněné spotřeby dosaženo meziročního poklesu celkových nákladů na komoditní složku energií ve výši 14 milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havelka (KSČM): Změňme to!

6:34 Havelka (KSČM): Změňme to!

Dobrý den přátelé, blíží se volby a je čas zamyslet se nad tím, co, s kým a v jakém počtu budeme v …