Herman: Každý režim by se měl poučit z toho, proč se zhroutil režim předchozí

23.11.2014 13:32

Dne 20. listopadu přicestovala česká delegace včetně ministra kultury Daniela Hermana do Chicaga, kde se zúčastnila hlavní oslavy 25. výročí Sametové revoluce pořádané Generálním konzulátem ČR v Chicagu ve spolupráci s agenturou CzechTourism, firmou Baker & McKenzie a dalšími partnery.

Herman: Každý režim by se měl poučit z toho, proč se zhroutil režim předchozí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman
reklama

Mezi hosty byli také velvyslanec USA v Praze, Chicagan Andrew Schapiro, významná politička českého původu Judy Baar Topinka, která před několika dny obhájila funkci Illinois State Comptroller, a také vnuk legendárního chicagského starosty Antonína Čermáka Anton Cermak Kerner.

V pátek 21. 11. 2014 se uskutečnilo setkání se zástupci krajanské komunity v tradiční česko-americké restauraci Klas z dvacátých let minulého století.

Poté vystoupil ministr kultury Daniel Herman na John Marshall Law School s přednáškou na téma Totalita a 25 let svobody - vyrovnávání se s minulostí v České republice.

„Každý režim by se měl poučit z toho, proč se zhroutil režim předchozí. Komunistická nadvláda nad zeměmi východní a střední Evropy padla proto, že tento režim byl vnitřně prázdný. Když už nestačil svou moc držet násilím, do této své prázdnoty se zhroutil. Pro nás je to varování, abychom se vyvarovali prázdnoty, prázdnoty v lidských myslích, v našich ideálech, v našich plánech. Tak máme naději, že se další generace nebudou muset stydět, až o nás budou číst několik vět v historických knihách,“ zakončil svůj projev ministr Herman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Ministerstvo kultury
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Návrh Pirátů, který prohlubuje deficit rozpočtu o 35 miliard, je zbytečný

8:56 Premiér Babiš: Návrh Pirátů, který prohlubuje deficit rozpočtu o 35 miliard, je zbytečný

Přepis nedělního pořadu „Čau lidi“, 22. listopadu 2020