Herman (SPO): Politika se nedělá nohama, ale hlavou

18.01.2018 18:43

Při nedávné návštěvě Miloše Zemana na jižní Moravě jsme dostali příležitost s panem prezidentem pohovořit ohledně jeho zdravotním stavu. A zároveň jsme došli k závěru, že ve světě vytváří ostudu pouze kníže Schwarzenberg a nikoliv prezident Zeman.

Herman (SPO): Politika se nedělá nohama, ale hlavou
Foto: spoz.cz
Popisek: SPO
reklama

Fáma ohledně prezidentovy rakoviny
Začátkem listopadu minulého roku kolovala na internetu fáma ohledně údajné rakoviny prezidenta Zemana, kterou na facebooku vytvořil brněnský radní Svatopluk Bartík. Lékaři tvrzení pana Bartíka vyvrátili a mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček napsal na twitteru, že bude na pana Bartíka podána žaloba a trestní oznámení.

Mluvili jsme s panem prezidentem
Při nedávné návštěvě prezidenta Zemana v Brně jsme se jej proto zeptali, co tedy říká na názory Pražské kavárny, která neustále zpochybňuje jeho prezidentské schopnosti kvůli špatné chůzi a problémům s dolními končetinami. Na naše dotazování prezident pohotově odpověděl: „Politika se nedělá nohama, ale hlavou.“ 

Zahraniční politici jsou příkladem
Prezidentovo tvrzení dokládají i životy zahraničních politiků. Jako příklad je možné uvést prezidenta Theodora Roosevelta a současného spolkového ministra financí Wolfganga Schäubleho. Zatímco Roosevelt prokázal svoje prezidentské kvality během 2. světové války a kvůli obrně používal kolečkové křeslo, tak Schäuble je trvale odkázán na invalidní vozík v důsledku atentátu duševně nemocného člověka ze dne 12. října 1990.

Mgr. Pavel Herman

  • BPP
  • "Žádná moc nesmí platit více než zákony." Cicero
  • mimo zastupitelskou funkci

Pražská kavárna mluví o ostudě
Pražská kavárna neustále opakuje, že Zeman dělá ve světě ostudu. Realita je ale taková, že se jedná o témata, která ale ve skutečnosti nikoho nezajímají, ale naopak otravují. Za uvedení stojí například hudební skupina Pussy Riot, otázka Tibetu a Číny, rudé trenky nad Hradem, opožděné letadlo a pozdní příchod na pohřeb prezidenta Michala Kováče a Peroutkův ztracený článek.

Závěrem: Ostudou je pan kníže
Vzhledem k tomu, že se tedy politika dělá hlavou, tak je nutné upozornit na politika, který nám ve světě dělal největší ostudu. Nejednalo se tedy vůbec o prezidenta Zemana, ale o bývalého ministra zahraničí Karla Spáče Schwarzenberga, který neustále usínal na zasedání v Parlamentu - Poslanecké sněmovny ČR.
Kníže tak neustále svým chováním dělal ostudu například při jednání NATO nebo na bezpečnostním fóru v Bělehradě a ČT24. Další ostuda se Karlu Schwarzenbergovi povedla při volbě prezidenta v roce 2013, když ochrance svěřil občanský průkaz a volil neplatně, protože hodil do volební urny hlas bez volební obálky.

(převzato z Profilu)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Nedopusťme, aby se na něj někdy zapomnělo

22:26 Pekarová Adamová (TOP 09): Nedopusťme, aby se na něj někdy zapomnělo

Komentář na facebookovém profilu k výročí upálení Jana Palacha