Hladík (KDU-ČSL): Chcete zelenější vnitroblok? Město na něj přispěje

04.02.2020 21:31 | Zprávy
autor: PV

Sousedská setkávání, zázemí pro děti, prostor pro venkovní relaxaci, ale i možnost zahradničení. To vše se může realizovat kolem vašeho domu díky dotacím, které opět připravuje město Brno.

Hladík (KDU-ČSL): Chcete zelenější vnitroblok? Město na něj přispěje
Foto: kduprobrno.cz
Popisek: Petr Hladík (KDU-ČSL)

Informoval o tom náměstek brněnské primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). Finanční podpora ve výši více než 1,5 milionu korun bude přerozdělena úspěšným žadatelům v rámci dotačního programu VNITROBLOK. Cílem tohoto dotačního programu je především rozvoj ploch veřejné zeleně ve vnitroblocích.

„Oživení a opravení vnitrobloků má významný vliv na zlepšení sousedských vztahů a vzájemného setkávání. Máme zkušenost s tím, že opravený vnitroblok probudí komunitní život v dané oblasti a prohloubí vztah obyvatel k městské zeleni a přírodě, která je důležitá ke zlepšení ovzduší a zachování příznivého mikroklimatu. V letošním roce podpoříme částkou vyšší než 1,5 milionu korun oživení vnitrobloků v ulicích Žitná, Novoměstská, Hlinky, Pastviny, Langrova, Lipová, Kamenná, Brechtova, Vranovská, Grmelova a Vodova,“ přiblížil Hladík, který má životní prostředí ve své gesci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Ludková: Soutěž o největšího lumpa

7:04 Senátorka Ludková: Soutěž o největšího lumpa

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k politice.