Hladík (KDU-ČSL): Privatizace ani jednoho z domů, na který se policie ptala, neproběhla

27.10.2022 13:02 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k šetření policie na brněnském magistrátu.

Hladík (KDU-ČSL): Privatizace ani jednoho z domů, na který se policie ptala, neproběhla
Foto: Repro Facebook
Popisek: Brněnský náměstek Hladík

Jsem si vědom toho, že moje jméno je v souvislosti s prohlídkou mé kanceláře očerněno. Mrzí mě to, ale nemám opravdu co skrývat a tajit. Celou záležitost jsem vysvětlil svým stranickým kolegům na jednání Celostátního výboru a pokouším se ji vysvětlit v těchto dnech i veřejnosti a médiím. Je to náročné, ale je pro mě důležitá otevřená komunikace.
Prohlídka kanceláře souvisela s vyšetřováním trestné činnosti kolem privatizace dvou bytových domů, konkrétně šlo o domy v ulici Čelakovského a Nováčkova. Jedná se o privatizace, které byly zařazeny na seznam ještě předtím, než jsem se vůbec stal radním města Brna. V roce 2020 jsem byl společně s panem náměstkem Olivou pověřen Poradou vedení města Brna (ta se skládá z paní primátorky, náměstků a radních) jednáním s židenickým starostou Mrázkem ve věci odsvěření Čelakovského.

Pozvánka na toto jednání šla ze sekretariátu pana náměstka Olivy jak mně, tak i panu starostovi Mrázkovi. Nerozumím tedy jeho slovům o překvapení, že jsem se na schůzce objevil i já. Na tomto jednání jsme pana starostu seznámili se skutečností, že lidé, kterým byla privatizace slíbena, hrozí předžalobními výzvami. S panem Mrázkem jsem se potkal mnohokrát stejně jako s ostatními starosty městských částí, patří to k mé práci. Ohledně Čelakovského jsme se potkali ještě jednou, když mě pan Mrázek požádal o krátké setkání, aby mě informoval o postoji městské části. Na této schůzce byl ještě pan Leder, který šel zrovna na jednání ohledně parkovacího domu Skořepka, kde bylo více lidí a potkali se s panem Mrázkem na chodbě.

Denně ve své kanceláři uskutečním 10-15 schůzek a potkám se s desítkami lidí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Třetina: I ta nejmenší vesnička si zaslouží pozornost

6:02 Senátor Třetina: I ta nejmenší vesnička si zaslouží pozornost

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke svému senátorskému mandátu.