Hlaváček: Hotel InterContinental je v rukách lidí, kteří se diskuze nebojí

16.01.2020 17:02 | Zprávy
autor: PV

Veřejnosti byla představena proměna pražského hotelu InterContinental a jeho okolí. Na prezentaci budoucích změn Pařížské ulice přišly desítky lidí.

Hlaváček: Hotel InterContinental je v rukách lidí, kteří se diskuze nebojí
Foto: Facebook
Popisek: Architekt Petr Hlaváček

Rekonstrukce ikonického hotelu InterContinental a razantní změna jeho okolí bude patřit v následujících letech k nejviditelnějším pražským projektům. Architekt Marek Tichý z autorského týmu TaK archtekti veřejně prezentoval, jak by mohl hotel a jeho okolí v „novém kabátu“ vypadat.

Veřejné prezentace se účastnily desítky zájemců. Ti mohli zároveň vyplnit dotazník a ohodnotit jednotlivé části projektu. „Diskuze s občany je v prvopočátcích každé výstavby přínosná. Je důležité, aby se vedla konstruktivně, jelikož místní obyvatelé často zachytí detaily, které architekt nevidí. Jsem rád, že InterContinental je v rukách lidí, kteří mají k Praze 1 dlouholetý vztah a diskuze s občany se nebojí,“ vysvětluje 1. náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlaváček.

Podle architekta Tichého byly první reakce veřejnosti vesměs pozitivní. „Od začátku jsme se soustředili na veřejný prostor, který je v dnešní podobě nevzhledný. Chceme ten prostor významně rozšířit, prodloužit Pařížskou ulici a propojit ji s Dvořákovým nábřežím až k Vltavě. Všechno s důrazem na to, aby to byl atraktivní prostor pro veřejnost. Proto má projekt pracovní název Staroměstská brána,“ říká architekt Marek Tichý.

Hotel InterContinental ovládla začátkem loňského roku investiční společnost R2G tuzemských miliardářů Oldřicha Šlemra, Pavla Baudiše a Eduarda Kučery. Provoz hotelu letos převezme luxusní řetězec Fairmont, který je součástí hotelové skupiny Accor a pod jeho taktovkou se bude konat rekonstrukce hotelu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.