Hlaváček: Projektový tým pro koncertní sál povede architekt Krupauer

10.10.2019 14:37

Rada hlavního města Prahy schválila návrh náměstka primátora Petra Hlaváčka na složení projektového týmu, který se bude zabývat vznikem nového pražského koncertního sálu. Nová koncertní hala byla jedním z hlavních bodů programového prohlášení Rady hl. m. Prahy.

Hlaváček: Projektový tým pro koncertní sál povede architekt Krupauer
Foto: Facebook
Popisek: Architekt Petr Hlaváček

Hlavní město Praha si pro toto volební období stanovilo za cíl zajistit takovou kulturní nabídku pro život v metropoli, aby mohla dlouhodobě obstát v konkurenci dalších evropských měst. Jeden z hlavních bodů koaliční smlouvy je vybudování nového koncertního sálu, který by splňoval světové standardy a zároveň potvrzoval mezinárodní pověst Prahy jako kulturní metropole a symbolu české hudební tradice.

„Jedná se o běh na dlouhou trať. V minulých letech došlo k zásadní shodě. A to, že nový koncertní sál bude v lokalitě metra Vltavská. Nové hudební centrum se stane iniciačním bodem a symbolem přeměny jednoho z největších a nejdůležitějších pražských brownfieldů Bubny – Zátory. Mělo by se jednat o každodenně živý, otevřený a plně využívaný prostor pro všechny Pražany a návštěvníky metropole. Rada města schválila složení projektového týmu, který povede architekt Martin Krupauer, a současně vznik komise, která dá těmto činnostem dlouhodobou podporu,“ říká náměstek pro oblast územního rozvoje a plánování Peter Hlaváček.

„Před volbami jsme slíbili, že v Praze postavíme nový koncertní sál. Své sliby plníme. Na jeho konkrétní podobě už pracuje tým odborníků a já věřím, že nás do osmnácti měsíců seznámí s návrhem stavby, na kterou budou všichni Pražané pyšní a ve které bude poslech hudby velkým zážitkem. Praha si co nejdříve zaslouží koncertní sál, který bude konkurovat stavbám svého druhu v evropských metropolích, nebo je dokonce i předčí,“ doplňuje člen komise pro vznik koncertního sálu a předseda zastupitelského klubu Spojené síly pro Prahu Jiří Pospíšil.

Koncept umístění koncertního sálu na Vltavské vychází i ze studie, která určí budoucí podobu celé nové čtvrti Bubny-Zátory. Podklady pro další postup vznikaly ve spolupráci se Spolkem pro výstavbu koncertního sálu v Praze, Českou filharmonií, Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy, architekty a specialisty na akustiku. Cílem pro projektový tým je připravit do poloviny roku 2021 podklady pro vyhlášení soutěže na nový koncertní sál. Vítězný návrh musí následně v letech 2022-2025 projít přípravným a povolovacím procesem. Realistický odhad počítá s otevřením nového koncertního sálu v roce 2030.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Schillerová: Za jediný rok budeme konsolidovat o 123 miliard

21:45 Ministryně Schillerová: Za jediný rok budeme konsolidovat o 123 miliard

Vláda na dnešním jednání schválila návrh zákona o státním rozpočtu na rok 2022. Předpokládaný defici…