Hlavními tématy setkání vlád ČR a SR byly otázky dopravy, energetiky a spolupráce rezortů obrany

24.04.2014 20:56 | Zprávy
autor: Vlada.cz

Na základě dohody předsedů vlád Bohuslava Sobotky a Roberta Fica se ve čtvrtek 24. dubna 2014 uskutečnilo za účasti téměř všech ministrů druhé společné jednání vlád České a Slovenské republiky, tentokrát ve slovenské Skalici.

Hlavními tématy setkání vlád ČR a SR byly otázky dopravy, energetiky a spolupráce rezortů obrany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér SR Robert Fico

Společné zasedání české a slovenské vlády potvrzuje nadstandardní úroveň vztahů mezi zeměmi a odhodlání dále rozvíjet vzájemnou spolupráci, která se může opírat o tradiční vazby mezi Čechy a Slováky.

Hlavními tématy dnešního setkání byly otázky dopravy, energetiky a spolupráce rezortů obrany. Dále se hovořilo o sdílení zkušeností v oblasti finanční správy, např. o řešení zavedené na Slovensku v podobě elektronických registračních pokladen či Národní účtenkové loterie, a o aktuálních evropských otázkách.

Propojování rychlostních komunikací

Konkrétními tématy v oblasti dopravy byla silnice I/11 na Ostravsku, která byla na české straně v uplynulých letech modernizována a na kterou by v budoucnu měla navázat na slovenské straně rychlostní komunikace R5, která by měla dále propojit žilinskou aglomeraci a slovenskou dálnici D3.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.