Hlubuček (STAN): Díky re-use centrům se daří i v metropoli snižovat množství odpadu

07.05.2021 7:37 | Zprávy
autor: PV

V pražských re-use centrech se za půl roku pilotního provozu podařilo zachránit více jak 14 tun věcí. Zpět k lidem se dostalo 1820 předmětů.

Hlubuček (STAN): Díky re-use centrům se daří i v metropoli snižovat množství odpadu
Foto: Repro Facebook
Popisek: Petr Hlubuček, náměstek primátora Hřiba, člen STANu

V říjnu loňského roku odstartoval pilotní projekt re-use pointů ve sběrných dvorech Pod Šancemi v Praze 9 a Zakrytá v Praze 4. O měsíc později se k nim přidal třetí ve sběrném dvoře v Horních Počernicích v Praze 20.

Za přibližně půl roku centra dokázala zachránit 14 372 kg věcí, které by se obvykle vyhodily, a zpět k lidem se dostalo 1820 předmětů. Největší zájem byl o vybavení do domácností – nádobí, lůžkoviny či drobný nábytek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Hřib (Piráti): Posíláme Evropské komisi nové podklady ke střetu zájmů Agrofertu

Proč? Jestli se děje třeba něco nezákonného, proč neinformovat orgány v trestním řízení? Proč donášet EK? To je jako byste tvrdila, že nejsme suverénní stát, co si problémy neumí vyřešit sami. To je nám nějaké EU nadřízená?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hoffmannová (Piráti): Už je líp? Kultuře rozhodně ne

12:04 Hoffmannová (Piráti): Už je líp? Kultuře rozhodně ne

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k činnosti Ministerstva kultury.