Hlubuček (STAN): Nebylo moudré rozsvítit stromek v jeden předem daný okamžik

30.11.2018 12:22

Praha v době adventu: Posílení policistů a strážníků, opakované rozsvěcení vánočního stromu a instalace betonových zábran.

Hlubuček (STAN): Nebylo moudré rozsvítit stromek v jeden předem daný okamžik
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta obce Lysolaje Ing. Petr Hlubuček (STAN)
reklama

S vánočními trhy a adventem je zejména v posledních letech spojena i otázka bezpečnosti. Správa služeb hlavního města Prahy od dnešních ranních hodin instaluje na žádost Policie ČR betonové city bloky na Václavské náměstí a náměstí Republiky. Pražský advent čeká už v sobotu nejočekávanější atrakce - rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí. Z bezpečnostních důvodů se ovšem bude rozsvěcet každý podvečer po dobu trhů vždy po hodině.

Tento systém se v posledních letech osvědčil. „Důvod je jednoduchý. Z hlediska bezpečnosti by nebylo moudré rozsvítit stromek v jeden předem daný okamžik, jelikož se dá předpokládat skutečně vysoká koncentrace lidí na omezeném prostoru. Jako kritickou vidíme hlavně sobotu prvního prosince, a proto bych se přidal k doporučení policie, aby hlavně rodiny s nejmenšími dětmi zvážily, zda návštěvu centra města a Staroměstského náměstí neodloží na jiný den v době adventu, tedy až do šestého ledna,“ vysvětluje náměstek primátora pro bezpečnost Petr Hlubuček.

Pražská policie a městští strážníci zároveň v době adventu výrazně posílí hlídky nejen na Staroměstském náměstí a v jeho okolí, ale ve všech rizikových lokalitách. Pod zvýšeným dohledem policie budou všechna místa s vyšší koncentrací lidí.

Stejně jako v předchozích letech dojde také na žádost policie k instalaci pevných zábran na Václavském náměstí a náměstí Republiky. Na Václavské náměstí dnes správa služeb instaluje celkem 47 kusů půltunových city bloků, na náměstí Republiky pak dalších 6 kusů. Tato opatření doplní stávající bloky, které jsou na Pražském hradě a na Staroměstském náměstí.

„Pokud by někde počet lidí hrozil překročením únosné meze, pak jsou policisté kvůli bezpečnosti vybaveni pravomocí dočasně omezit přístup na některá prostranství nebo přístup dalším návštěvníkům úplně uzavřít,“ doplňuje náměstek Hlubuček.

Magistrát spolu s policií také tradičně upozorňuje na riziko zvýšené aktivity kapsářů. Tlačenice v dopravních prostředcích, obchodech či na tržištích jsou ideálním místem pro zloděje. Preventivní rady, jak co nejvíce omezit šance kapsářů, jsou ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hlaváček: Na pozemcích u plánovaných stanic metra D se bude moci stavět

22:02 Hlaváček: Na pozemcích u plánovaných stanic metra D se bude moci stavět

Rada hl. m. Prahy dnes rozhodla o zrušení stavební uzávěry na pozemcích, kudy povede linka metra D. …