Hnutí STAN a Čisté Budějovice vytvořila koalici pro komunální volby v Českých Budějovicích

10.08.2018 18:30

Hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ (STAN) a Čisté Budějovice dnes podepsala memorandum o spolupráci a představila programové priority. Tento týden spolu obě tato hnutí podala společnou kandidátku pro letošní komunální volby v Českých Budějovicích, která přivádí do politiky mnoho nových odborníků, zejména z akademického a podnikatelského prostředí.

Hnutí STAN a Čisté Budějovice vytvořila koalici pro komunální volby v Českých Budějovicích
Foto: STAN
Popisek: STAN
reklama

“Je to poprvé, kdy má STAN v Českých Budějovicích silnou kandidátku pod vlastním jménem. Zároveň jsme ale otevření spolupráci, a proto jsme se stejně jako v řadě jiných obcí rádi dohodli s novým hnutím Čisté Budějovice, ve kterém vidíme potenciál nových nápadů, schopností a chuti do práce na zlepšení života ve městě,” řekl k tomu Jiří Švec, předseda krajského výboru STAN a člen Rady Jihočeského kraje.

Lídry kandidátky jsou Viktor Vojtko za STAN a Jan Mádl za Čisté Budějovice. Ani jeden z nich předtím v politice nepůsobil, stejně jako většina dalších kandidátů. Rádi by své profesní zkušenosti a úspěchy z jiných oblastí využili pro rozvoj města.

Viktor Vojtko je vedoucím katedry obchodu a cestovního ruchu na Ekonomické fakultě Jihočeské univerzity, kde se zabývá problematikou marketingu a cestovního ruchu. “Do politiky jsem vstoupil v roce 2018 zejména proto, že nejsem spokojen se stávající politickou kulturou a přijde mi, že má město vůči svým občanům v řadě oblastí dluh. Úspěšné město, kterým by České Budějovice měly být, musí mít vizi, umět spolupracovat a využívat nejnovějších poznatků i nejlepších lidí pro svůj rozvoj. Také je nutné respektovat zájmy občanů, a to nejen před volbami. A k tomu bych rád přispěl,” sdělil nám ke své kandidatuře.

Pro dopravního inženýra Jana Mádla, který mimo jiné například pořádá každoroční charitativní fotbalové exhibice známých osobností, jsou prioritou zejména doprava a zvelebení veřejného prostoru. “České Budějovice by měly žít, nikoliv přežívat. Je zde spousta nedomyšlených věcí, které by šlo změnit snadno a vcelku rychle. Ať už se jedná o chytřejší řešení dopravy a parkování, oživení parků a nábřeží nebo o zatraktivnění města pro turisty. Spoustu témat, jako třeba investice, je ale naopak potřeba řešit koncepčně a dlouhodobě,” naznačuje, čím by se chtěl nejvíce zabývat. Obě hnutí také představila osm programových priorit, se kterými jdou společně do voleb. Jsou to:

  • Zlepšení dopravy a parkování
  • Kvalitní služby občanům
  • Transparentní a přátelská radnice
  • Promyšlené investice pro rozvoj metropole
  • Chytří lidé, chytré město
  • Veřejný prostor pro lidi
  • Podpora kultury, sportu a cestovního ruchu
  • Čisté životní prostředí

“Ambicí našeho programu do komunálních voleb je nastavit pro řízení města standardy, které jsou běžné v úspěšně se rozvíjejících městech obdobného významu. Prostě a jednoduše – jdeme do toho společně, aby tu chtěl žít každý,” shrnují oba lídři.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Kulhánek: Jak je to doopravdy s rovnými podmínkami pro cestování?

16:27 Ministr Kulhánek: Jak je to doopravdy s rovnými podmínkami pro cestování?

Komentář ministra Jakuba Kulhánka