Hnyková (Úsvit): My se referenda nevzdáme

19.02.2014 9:24

Předseda našeho hnutí Tomio Okamura již dávno dopředu avizoval, že jsme všichni poslanci hnutí Úsvit připraveni podpořit právě vznikající vládu výměnou za podporu našeho klíčového bodu, tedy obecného referenda.

Hnyková (Úsvit): My se referenda nevzdáme
Foto: Archiv JH
Popisek: Jana Hnyková
reklama

Celý víkend jsem věnovala studiu Programového prohlášení vlády a musím přiznat, že s mnohými body souhlasím a mají mou podporu. Na druhou stranu čitelnost, nebo spíš nečitelnost, a komunikace vládních stran směrem k našemu hnutí mě usvědčuje v přesvědčení, že prosadit v současném rozpoložení Poslanecké sněmovny zákon o obecném referendu bude opravdu těžký oříšek.

Jasným důkazem chování vládních stran budiž reakce na dopis pana předsedy Okamury, ve kterém se tázal předsedů třech koaličních stran, zda-li podpoří zákon o obecném referendu tak, jak jej naše hnutí předkládá. A jaká že byla reakce pánů předsedů? Vůbec mě nepřekvapuje, že jediným, kdo včas odpověděl, byl právě pan Babiš, tedy předseda nového politického uskupení, a ne páni Sobotka s Bělobrádkem, představitelé staré gardy. Až poté, co proběhla tisková konference hnutí Úsvit na téma podpory vlády, na které zazněla poznámka o zmiňovaném dopise, začali páni předsedové reagovat.

Z vyjádření pana premiéra Sobotky vyplývá, že návrh zákona o obecném referendu ve znění a formě, jak si jej představuje naše hnutí, nemá u ČSSD (a nejen u ní) šanci. A proto nemůžeme tuto vládu podpořit, i kdyby její Programové prohlášení bylo kopií našeho programu bez hlavního bodu. Prostě základem je obecné referendum, protože bez něj nedojdeme změny a lepším zítřkům, i kdybychom se na hlavu stavěli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Úsvit přímé demokracie
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Kraus: Zákon bude platný a účinný pouze jeden rok

19:28 Senátor Kraus: Zákon bude platný a účinný pouze jeden rok

Projev na 6. schůzi Senátu 24. února 2021 k návrhu zákona o mimořádných opatřeních při epidemii onem…