Hnyková (Úsvit): Sociální služby si zaslouží kvalitní zákon, ne „paskvil“, který připravuje MPSV

5. 12. 2016 20:28

Na semináři k novele zákona o sociálních službách, který dnes uspořádala poslankyně Jana Hnyková (Úsvit) společně s kolegyní Hanou Aulickou – Jírovcovou (KSČM) a odbory, zaznělo mnoho připomínek z řad odborné veřejnosti k připravované novele.

Hnyková (Úsvit): Sociální služby si zaslouží kvalitní zákon, ne „paskvil“, který připravuje MPSV
Foto: Archiv JH
Popisek: Jana Hnyková

Samotná poslankyně Hnyková považuje za nešťastné, že v připomínkovém řízení k zákonu se sešlo čtyři sta osmdesát stran připomínek. „To samo o sobě vypovídá o úrovni a připravenosti zamýšlené legislativní změny,“ vystihla stav poslankyně.

Za nejproblematičtější body považují diskutující především oblast registrací, které Ministerstvo práce a sociálních věcí plánuje udělovat pouze na pět let. Dále § 58, díky kterému mají být vyjmuty zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc (takzvané klokánky) ze zákona sociálně právní ochrany dětí. To považují všichni zúčastnění z nepřípustné. Kritiku sklidily i minimální personální standardy pro zařízení sociálních služeb. Ty by se měly přetvořit ve standardy optimální, aby zajistily dostatek pracovníků v sociálních službách.

Poslankyně Jana Hnyková uvedla, že pokud nebudou tyto připomínky vypořádány ku prospěchu sociálních služeb, bude usilovat o navrácení zákona k přepracování. Tuto informaci chtěla sdělit zástupcům Ministerstva práce a sociálních věcí osobně, těm však účast na semináři ministryně Marksová zakázala. „Když se v pátek ve tři čtvrtě na čtyři dozvím, že se nikdo za MPSV oficiálně nezúčastní semináře, tak si kladu otázku, co paní ministryně dělá na svém místě? Na seminář přijelo přes sto dvacet účastníků a ona zakáže svým lidem vystoupit, předložit a obhájit zákon. Považuji to za neslýchané a neprofesionální a nekolegiální!“ uvedla Jana Hnyková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Hřib: Nevzhledné parkoviště na Mariánském náměstí proměníme v klidovou zónu

6:30 Primátor Hřib: Nevzhledné parkoviště na Mariánském náměstí proměníme v klidovou zónu

Komentář na facebookovém profilu k přeměně pražského Mariánského náměstí