Hofrajter (ČSSD): Zeman spálil červené trenýrky!

14.06.2018 19:40

Bůh ví kolik novinářů (deset…? Třicet…?) s obrovskou chutí přijelo na ohlášený tiskový brífink prezidenta republiky. Jaký je výsledek?

Hofrajter (ČSSD): Zeman spálil červené trenýrky!
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Jsou dvě možnosti. Buďto novináři opět nic nepochopí a budou do hlavy státu „rýpat“ i nadále, nebo možná pochopí a konečně svých výpadů proti českému prezidentovi nechají.

Mrzí mě, že z vás dělám blbečky…“

Citát hodný zapamatování. Zeman si s novináři hraje jako kočka s myší. Když to totiž vypadá, že kočka pravou tlapkou uhnula, myš se honem vydá oním „volným“ směrem. PRÁSK! Pravá tlapka je zpátky. A myš tak běhá sem a tam a tápe, co má vlastně dělat. Snad si tuhle metaforu vyložíte tak, jak máte.

Osobně považuji tento akt (rituál, možná?) za pomyslnou snahu o zakopání válečné sekery mezi prezidentovou kanceláří (prezidentem samotným) a novináři. Ostatně prezident během kampaně slíbil, že se bude snažit vyvarovat přílišných vulgarismů i útoků na novináře. Ale na druhou stranu – proč pro Boha musí tolik novinářů (včetně sázkové kanceláře J ) spekulovat o tom, co se vlastně děje? Není to jedno? Není jednodušší počkat si na ten tiskový brífink?

Jedná se o snahu snížit míru výpadů. Z obou stran. Myslím (doufám), že to má být akt smíru. Ať novináři svoji práci dělají, ale ať ji dělají dobře. Sami ze sebe totiž – slovy prezidenta – nechávají dělat blbečky. Přesně tím, co předvedli v posledních několika hodinách. Škoda…

Převzato z profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Med (ODS): Zahodit hněv, závist, faleš

15:43 Med (ODS): Zahodit hněv, závist, faleš

Vánoční slovo starosty města Pelhřimova Ladislava Meda