Holeček (ODS): Obvinění představitelé Ústí nad Labem by s odstoupením neměli váhat

23.04.2014 22:31

Primátor statutárního města Ústí nad Labem a spolu s ním i člen rady města Ústí nad Labem a starosta městského obvodu Ústí nad Labem – Severní Terasa v jedné osobě, oba ČSSD, jsou podezřelí z porušení povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci úřední osoby.

Holeček (ODS): Obvinění představitelé Ústí nad Labem by s odstoupením neměli váhat
Foto: Karel Pešek
Popisek: Radim F. Holeček
reklama

Vážnost podezření mi nepřísluší posuzovat, nicméně s ohledem na skutečnost, že oba pánové byli dnes Policií ČR z těchto skutků obviněni, se pravděpodobně jedná o podezření důvodná. V hledáčku Policie je i poslankyně ČSSD za ústecký kraj a členka Rady města Ústí nad Labem, v jejímž případě PČR již údajně požádala předsedu Poslanecké sněmovny o vyslovení souhlasu k trestnímu stíhání.

Krom skutečnosti, že se jedná o primátora statutárního města, starostu městského obvodu a členku zákonodárného sboru, je na tomto případu pozoruhodné především to, že uvedených skutků se dotyční měli dopustit v souvislosti s realizací akce „Vítání občánků“. To je, myslím, v historii české komunální politiky premiéra. Chápu-li prozatím velmi strohé informace k této kauze správně, jsou tihle vysoce postavení ústečtí sociální demokraté podezřelí z toho, že z vítání občánků udělali něco úplně jiného, než oslavu nově narozených Ústečáků.

Byť se v tomto případě jedná o politické protivníky, ctím presumpci neviny a kriminalizace politiky mi rozhodně žádnou radost nedělá. S odstoupením z veřejných funkcí, a to minimálně do doby, než budou případně očištěni, by ale rozhodně váhat neměli!

Radim Holeček,
poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ODS
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prokop (ANO): Týdenní report z Jižního Města

22:30 Prokop (ANO): Týdenní report z Jižního Města

Minulý týden byl pro mě pracovně o něco klidnější než ten předchozí, takže dnes budu stručnější. Mým…