Holeček (ODS): Obvinění představitelé Ústí nad Labem by s odstoupením neměli váhat

23.4.2014 10:31 odp.

Primátor statutárního města Ústí nad Labem a spolu s ním i člen rady města Ústí nad Labem a starosta městského obvodu Ústí nad Labem – Severní Terasa v jedné osobě, oba ČSSD, jsou podezřelí z porušení povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci úřední osoby.

Holeček (ODS): Obvinění představitelé Ústí nad Labem by s odstoupením neměli váhat
Foto: Karel Pešek
Popisek: Radim F. Holeček

Vážnost podezření mi nepřísluší posuzovat, nicméně s ohledem na skutečnost, že oba pánové byli dnes Policií ČR z těchto skutků obviněni, se pravděpodobně jedná o podezření důvodná. V hledáčku Policie je i poslankyně ČSSD za ústecký kraj a členka Rady města Ústí nad Labem, v jejímž případě PČR již údajně požádala předsedu Poslanecké sněmovny o vyslovení souhlasu k trestnímu stíhání.

Krom skutečnosti, že se jedná o primátora statutárního města, starostu městského obvodu a členku zákonodárného sboru, je na tomto případu pozoruhodné především to, že uvedených skutků se dotyční měli dopustit v souvislosti s realizací akce „Vítání občánků“. To je, myslím, v historii české komunální politiky premiéra. Chápu-li prozatím velmi strohé informace k této kauze správně, jsou tihle vysoce postavení ústečtí sociální demokraté podezřelí z toho, že z vítání občánků udělali něco úplně jiného, než oslavu nově narozených Ústečáků.

Byť se v tomto případě jedná o politické protivníky, ctím presumpci neviny a kriminalizace politiky mi rozhodně žádnou radost nedělá. S odstoupením z veřejných funkcí, a to minimálně do doby, než budou případně očištěni, by ale rozhodně váhat neměli!

Radim Holeček,
poslanec

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ODS

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolaja (Piráti): Úspěšné předsednictví může výrazně zlepšit obrázek Česka v Evropě

17:46 Kolaja (Piráti): Úspěšné předsednictví může výrazně zlepšit obrázek Česka v Evropě

České předsednictví posune Evropu do čisté budoucnosti. Může být i u zrodu transformace EU, komentuj…