Holeček (STAN): Budou komunikace D8 a R7 konečně propojeny?

17.05.2015 10:05 | Zprávy
autor: PV

V pondělí 11.5 2015 se na středočeském hejtmanství ve Zborovské ulici v Praze sešli zástupci Spolku 101 k jednání o propojce mezi komunikacemi D8 a R7.

Holeček (STAN): Budou komunikace D8 a R7 konečně propojeny?
Foto: top09.cz
Popisek: Petr Holeček

Jednání se účastnil starosta města Kralupy nad Vltavou Petr Holeček (STAN), starostka obce Velké Přílepy Věra Čermáková (STAN) , ministr dopravy Daniel Ťok, první náměstek ministerstva dopravy  Tomáš Čoček,,hejtman Středočeského kraje Miloš Petera a vedoucí odboru dopravy Lukáš Kopřiva. Schůzka, o kterou požádali představitelé Spolku 101,  měla objasnit vztahy mezi financováním a realizací silničního obchvatu Kralup nad Vltavou a propojky mezi teplickou dálnicí D8 a rychlostní kladenskou komunikací R7. Oba zástupci obcí deklarovali nezbytnost nové silnice pro dopravu, zdraví a bezpečnost obyvatel v oblasti severně od Prahy.  Na  jednání bylo potvrzeno, že po zaslání  písemných podkladů a připravené dokumentace předloží ministr dopravy návrh financování této komunikace do vlády a do budoucího státního rozpočtu. Zástupci ministerstva i Středočeského kraje deklarovali zájem obou institucí o realizaci dopravní spojnice a dohodli se na vzájemné spolupráci při její výstavbě.

Petr Holeček
starosta Kralup nad Vltavou

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

17:03 Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…