Holický (ANO): Výstavba okružní křižovatky na Branišovské začala

17.05.2022 19:09 | Zprávy

Předáním staveniště zhotoviteli začne výstavba nové kruhové křižovatky ulic Branišovské a Milady Horákové.

Holický (ANO): Výstavba okružní křižovatky na Branišovské začala
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

„Průměr křižovatky bude 32 m, bude mít čtyři ramena a tři bypassy, příští rok na ni naváže i nová místní komunikace v délce asi 640 metrů, která propojí ulice Branišovská a Na Sádkách.  V prostoru křižovatky budou chodníky a přechody pro chodce. Překládat se musejí vodovodní řady, plynovod i kabely elektrického vedení. Vše by mělo pomoci dopravně vyřešit dlouhodobě nepříznivou situaci v ulici Na Sádkách a v nájezdu z ulice Na Dlouhé louce,“ uvedl náměstek primátora Petr Holický.

První etapa stavby potrvá od 16. 5. do 19. 6. 2022. Na místě bude provedeno frézování komunikace, překop ulice Branišovská pro montáž ocelových chrániček na kanalizaci, napojení nových uličních vpustí do stávající kanalizace, přeložky inženýrských sítí a osazení chrániček pro inženýrské sítě. V rámci této etapy dojde v ulici Branišovská v úseku mezi ulicemi M. Horákové a J. Opletala k úplné uzavírce komunikace. Řidiči do 6 t jedoucí ze směru Dubné/ Branišov mohou tuto uzavírku objíždět ulicí M. Horákové, O. Nedbala a J. Opletala zpět na Branišovskou. Stejná trasa v opačném směru je pak i pro řidiče jedoucí z centra. Řidiči vozidel nad 6 t ze směru Dubné/ Branišov budou směřováni objízdnou trasou dále po ulici M. Horákové až na E. Rošického a dále po Husově třídě směr centrum, stejná trasa platí i pro řidiče jedoucí v opačném směru.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Myslíte, že chce Rusko mír?

Jak hodnotíte podmínky, které si Rusko stanovuje pro ukončení války? Přijde vám ztráta území a zákaz vstoupit do NATO jako adekvátní podmínka? Mně teda moc ne a kladu si otázku, zda to Rusko nepožaduje záměrně, aby to vypadalo, že se dohodnout, ale vlastně vůbec nechce. Co myslíte? A věříte, že je r...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Další protiústavní návrh - okradení důchodců v penzijním spoření

8:40 Vích (SPD): Další protiústavní návrh - okradení důchodců v penzijním spoření

Senioři jsou už dlouho cílem opatření vlády Petra Fialy, která se jim dokonce po několikáté snaží zh…