Studie a zejména zahraniční zkušenosti ukazují pozitivní dopady hospodaření založeného na kombinaci pěstování dřevin a zemědělské produkce. Tedy agrolesnictví. Není to všespásné řešení, které samo o sobě zastaví sucho. Ale je to krok správným směrem, který by mohl kromě jiného zvýšit pestrost a biodiverzitu v naší krajině.
V Národním akčním plánu adaptace na klimatickou změnu, schváleném na začátku loňského roku, se o agrolesnictví píše na dvou místech. Vláda si dala za úkol jednak prověřit a definovat možnosti použití agrolesnictví v ČR a také jej propagovat, aby se stalo běžnou součástí českého zemědělství. Podporujeme ALS také v rámci Strategie 2030.
Proto jsme, spolu s kolegou Marianem Jurečkou a odborníky z Českého spolku pro agrolesnictví, uspořádali odborný seminář s názvem Agrolesnictví jako nástroj adaptace na klimatickou změnu, který proběhl 10. května 2018 v prostorách Poslanecké sněmovny.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
výživné
Dobrý den, a co v rámci toho nového zákona o rozvodech říkáte na to, jak se mění podmínky pro výživné, přesněji řečeno pro dluhy na výživném, z čehož jste vy jako politici, nevím, kdo přesně, udělali byznys? Zákon už prošel oběma komorami, zajímá mě ale to hlavní, hodláte s tím něco dělat? Vždyť těm...
Další články z rubriky

4:31 KSČM: Je to ostuda současného režimu
Reakce na veřejném facebookovém profilu strany na podepsání novely trestního zákoníku prezidentem Pa…
- 23:08 Komrsková (Piráti): Revitalizace okolí památníku na Vítkově je hotová
- 21:03 Šlachta (Přísaha): Chci odpovědi
- 20:07 Za hnutí Stačilo! budou kandidovat i sociální demokraté
- 19:05 Ministr Vlček: Chceme přítomnost na japonském trhu dál rozšiřovat
- 18:09 Havlíček (ANO): Fiala je von der Leyenová v kalhotách