Homola (SsČR): Tunel Blanka

21.04.2014 12:10

Praha si od Metrostavu objednala nejdelší tunel v Evropě. Rozhodčí soud nařídil Metrostavu, aby ho jednak za 5 měsíců dostavěl a jednak, aby mu Praha doplatila 4 mld. Kč. Pro stavební firmu skvělé vítězství - pro primátora Hudečka zdrcující porážka.

Homola (SsČR): Tunel Blanka
Foto: SsČR
Popisek: Strana soukromníků České republiky

Na podzim, kdy spor mezi Prahou a Metrostavem gradoval, snad nikdo nemohl přehlédnout, jak média ve sporu fandí primátorovi Hudečkovi. Jako kdyby některé z nich podrobně rozebíralo soupisy provedených prací a porovnávalo je s uzavřenou smlouvu. Uvěřily siláckým, ale nepodloženým proklamacím.

Předpověděl jsem, že stavbaři z Prahy, na rozdíl od profesionálních tanečníků z Olomouce, budou jaksi kovanější, než politik z TOP 09, který svou kvalifikaci prokázal, když tehdy prohlásil, že zakázka je předražená.

Půlrok se sešel s půlrokem a Praha musí platit. A jak jsem též předpověděl ještě více, než původně měla. Musí totiž zaplatit vyšší ceny dodavatelů materiálů a práce a samozřejmě i konzervaci a odkonzervování stavby.

Kdybych byl z Prahy, chtěl bych, aby se pan Hudeček vrátil zpátky do Olomouce a věnoval se tomu, čemu rozumí: Profesionálnímu tanci.

reklama

autor: SsČR

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Ekonomika

Pořád od vás slyšíme to stejné, že je třeba šetřit. To ale nidko nerozporuje, jen se ptám, kdy poroste naše životní úroveň? Ta totiž stále klesá. Co děláte proto, abychom dorovnali ostaní vyspělé státy? Přeci i životní úroveň je něco, co je třeba řešit. A když už jste u těch úspor, kdy stát bude še...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krajča (KSČM): Už zase vysílají signály

4:31 Krajča (KSČM): Už zase vysílají signály

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu k myšlence ekonoma Kovandy o možném zrušení důchodů