Hora 2014: Ex-hejtman dostal od spolustraníků výnosnou trafiku

04.11.2014 16:18

Sociální demokraté se umějí o své věrné ovečky postarat. Bývalý hejtman Josef Řihák se nestal senátorem, tak dostal od svých spolustraníků pěknou trafiku. Středočeští radní ho jmenovali předsedou krajské komise pro majetek.

Hora 2014: Ex-hejtman dostal od spolustraníků výnosnou trafiku
Foto: HORa 2014
Popisek: Otevřená radnice
reklama

Funkce s platem kolem 55.000 korun hrubého je pěkný flastřík na ex-hejtmanovu bolístku z neúspěchu v senátních volbách. Takový postup je nepřijatelný, protože jde o trafiku, kterou financují daňoví poplatníci.

Chce-li ČSSD takto zaopatřovat bývalé špičkové politiky, ať to dělá v Lidovém domě za své prostředky! Neděje se to totiž poprvé, ČSSD udělala z komise pro majetek zaopatřovací místo pro své bývalé hejtmany.

Placenou funkci její předsedkyně dříve zastávala i někdejší sociálnědemokratická hejtmanka Zuzana Moravčíková, která po odchodu Řiháka z vedení kraje obsadila uvolněné místo v krajské radě a stala se náměstkyní pro investice. Moravčíková se v minulosti dostala do čela komise, když pro ni nezbylo místo v krajské radě. Původně byla tato funkce neuvolněná, při jmenování Moravčíkové se to změnilo. 

Vyjádření ředitele krajského úřadu Roberta Georgieva o tom, že plat šéf komise pro majetek je tabulkový a že odpovídá tomu, že tato práce vyžaduje značné nasazení, je nejen alibistické, ale hlavně úsměvné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Hnutí Otevřená radnice

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Johnová (Praha sobě): Praha zahájila provoz Městské nájemní agentury

17:46 Johnová (Praha sobě): Praha zahájila provoz Městské nájemní agentury

Prvním krokem k oficiálnímu zahájení činnosti Městské nájemní agentury (MNA) je vypsání výzvy pro vl…