Hraba (STAN): Ministr Plaga se promlčel až k maturitám. Čas na řešení problémů měl, ale bohužel ho nevyužil

01.06.2020 13:02

V pondělí 1. června začínají podle plánu ministerstva školství maturitní zkoušky. Na pochybnosti ohledně jejich letošní konání podle speciálního zákona poukazuje senátor Zdeněk Hraba (STAN). Podle senátora je postup ministerstva nesprávný a hrozí kvůli němu mnohé soudní spory.

Hraba (STAN): Ministr Plaga se promlčel až k maturitám. Čas na řešení problémů měl, ale bohužel ho nevyužil
Foto: STAN
Popisek: Zdeněk Hraba

Dva měsíce poukazoval senátor Zdeněk Hrabaa spolu se zástupci maturantů na problémy, které letošní maturity mohou přinést. „Snažili jsme se přimět ministerstvo k tomu, aby respektovalo vlastní právní předpisy a lépe komunikovalo se studenty a jejich rodiči. Šlo také o narovnání podmínek mezi českými a slovenskými studenty,“ říká senátor Hraba s tím, že se během té doby studenti od ministr Plagy nedozvěděli téměř nic.

„Ministerstvo po celou dobu nebylo schopno argumentovat a ministr Plaga se uzavřel před okolním světem. Neodpověděl ani na to, na co slíbil, že odpoví. Celou krizí se prostě promlčel,“ doplňuje senátor, který tvrdí, že pochybnosti o postupu ministerstva školství tak stále trvají. „Konání letošních maturit je v zákoně č. 135/2020 Sb. jasně podmíněno obnovením osobní přítomnosti žáků na vzdělávání. K tomu však ale plošně doposud nedošlo,“ nastiňuje možné porušení zákona senátor Hraba.

„Pokud nastanou problémy či dokonce soudní spory, odpovědnost za ně ponese pouze pan ministr Plaga. Protože prostor pro řešení měl, ale bohužel jej nevyužil,“ říká na závěr senátor Hraba.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Jaké jsou důvody pro zvýšení věkové hranice odchodu do penze ?

Jaké jsou důvody pro změny odchodu do penze našich občanů v 68 letech,když v žádném evropském státě není hranice odchodu do penze tak vysoká, přičemž spousta zemí je na tom ekonomicky podstatně hůře ? Nejde ze strany KDU-ČSL o další asociální opatření ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Balík branné legislativy je tady. Oni nás prostě do té války zatáhnou!

18:02 Vích (SPD): Balík branné legislativy je tady. Oni nás prostě do té války zatáhnou!

Vláda se snaží prosadit zásadní změnu čtyř zákonů v oblasti obrany schválením Sněmovnou už v prvním …