Hrad: První den návštěvy prezidenta republiky ve Středočeském kraji

15.10.2013 19:53 | Zprávy
autor: Miloš Zeman

Prezident republiky Miloš Zeman zahájil v úterý dne 15. října 2013 svou třídenní návštěvu na Krajském úřadě Středočeského kraje, kde byl přivítán hejtmanem Josefem Řihákem.

Hrad: První den návštěvy prezidenta republiky ve Středočeském kraji
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Setkal se zde s řediteli organizací zřizovaných krajem, se zástupci úřadu a se členy zastupitelstva kraje, se kterými diskutoval nejen o zvýšené nezaměstnanosti v okrajových částech Prahy, ale také o tématu zrušení regulačních poplatků ve zdravotnictví, které podle něj porušují Listinu základních práv a svobod. Na Krajském úřadě prezident podepsal Kroniku kraje a dekoroval krajský prapor prezidentskou stuhou.

V Oblastní nemocnici v Příbrami měl prezident republiky možnost při pracovním obědě pohovořit s řediteli nemocnic Středočeského kraje, řediteli příspěvkových organizací ve zdravotnické oblasti, zástupci integrovaného záchranného systému a s představiteli odborů a zdravotnického personálu nemocnice v Příbrami. Zajímal se mimo jiné i o to, do jaké míry jsou využívány drahá přístrojová zařízení nemocnice. Miloš Zeman si prohlédl Dětské oddělení nemocnice a ordinaci akutního příjmu. Na místním Zámečku Ernestinum se následně setkal s představiteli Příbrami a na náměstí T. G. Masaryka pohovořil s občany.

Také v Dobříši očekávali prezidenta republiky místní občané. Po setkání s nimi si prezident prohlédl Domov seniorů, jeho rehabilitační prostory, domácí kapli a poté pohovořil s klienty domova.

Poslední zastávkou dnešní cesty bylo Kladno, kde po setkání s občany zakončil prezident republiky den večeří se členy rady Středočeského kraje a s osobnostmi Středočeského kraje.

Hana Burianová, tisková mluvčí

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lachnit (ANO): Debata o veřejnoprávních médiích se opět vyhrocuje

9:03 Lachnit (ANO): Debata o veřejnoprávních médiích se opět vyhrocuje

V Česku máme zvláštní talent: dokážeme z úplně obyčejné věci udělat národní tragédii.