Hřib (Piráti): Cyklistika v Praze nabývá v posledních letech na intenzitě

27.05.2023 18:05 | Tisková zpráva
autor: PV

Městská společnost Operátor ICT, a.s. s Magistrátem hlavního města Prahy od roku 2018 společně monitorují cyklistickou dopravu ve 29 lokalitách v Praze. Městu cyklosčítače poskytují důležitá data, která může využít při plánování cyklistických tras a infrastruktury v Praze.

Hřib (Piráti): Cyklistika v Praze nabývá v posledních letech na intenzitě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý primátor Zdeněk Hřib

Občanům pak dávají informace o vytíženosti jednotlivých lokalit. Data jsou integrována do datové platformy Golemio a nově jsou obohacena o možnost vyhodnocovat intenzitu cyklistické dopravy i v souvislosti s počasím nebo přesněji hodnotit její meziroční změny.

„Cyklistika v Praze nabývá v posledních letech na intenzitě. Data z cyklosčítačů se nám hodí především pro plánování budoucího rozvoje celkové městské cykloinfrastruktury a proto, abychom na základě dostupných dat uměli vyhovět všem druhům dopravy ve městě a postupně pracovali na zvyšování jejich kvality a dostupnosti. Kromě rozvoje MHD je v plánu také rozvoj dalších oddělených cyklostezek a jejich propojení do souvislých tras napříč městem. Nyní jsou často roztrhané do neúplných celků,“ říká Zdeněk Hřib, I. náměstek primátora hl. m. Prahy.

„V platformě Golemio představujeme nový dashboard s monitoringem intenzity cyklistické dopravy v korelaci s teplotou a srážkami. Umožňuje porovnání nejen intenzity cyklistické dopravy v závislosti na počasí, ale i mezi jednotlivými lokalitami, což uživatelům poskytne detailnější pohled na cyklistickou dopravu v Praze. Vedle toho je možné data srovnávat meziročně. Analýzu připravujeme společně se zástupci Odboru dopravy Magistrátu hl. m. Prahy,“ uvádí Petr Suška, ředitel úseku Smart City, inovací a projektového řízení ve společnosti Operátor ICT.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hlavatý (STAN): Prezident se snažil o dohodu

10:02 Hlavatý (STAN): Prezident se snažil o dohodu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.