Hřib (Piráti): Tramvajové tratě lze dostavět rychleji a levněji

17.03.2023 16:57 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k slíbenému tramvajovému okruhu v Praze

Hřib (Piráti): Tramvajové tratě lze dostavět rychleji a levněji
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý primátor Zdeněk Hřib

Budeme pracovat na dokončení tramvajového okruhu. Tak, jak jsme to slíbili v našem programu a prosadili do koaliční smlouvy!

Tramvajový okruh je důležitý, abychom po obvodu propojili sousední městské části. V současné době je totiž často pohodlnější vzít to zajížďkou do centra, což není ideální. Centrum se tak zbytečně zahlcuje a pro cestující je to delší, než kdyby mohli jet do sousedství přímo.

tramvaj

Pro názornou představu: Tramvajový okruh je na mapce vyznačený červenou a zelenou linkou. Červenou jsou zatím nedostavěné úseky. Takže můžete vidět, že se bavíme hlavně o dostavbě propojení v severní a jižní části. Na tom už teď děláme! Na jihu například stavíme Dvorecký most, po kterém povede právě i okružní tramvajová trať.

Černou tlustou linkou pak můžete vidět jednu ze zvažovaných variant okružního metra, případně železnice. Na to zpracujeme studii proveditelnosti. Dává totiž smysl budovat tramvajové trasy a metra tak, aby se vzájemně doplňovaly. Výhodou tramvajových tratí ale je, že na rozdíl od metra jdou dostavět daleko rychleji a levněji.

Naše koalice se zavázala mít za svou dopravní prioritu rozvoj veřejné dopravy. Už teď je ta pražská jednou z nejlepších na světě a těším se, až bude ještě lepší!

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Požadujeme od státu větší ochranu všech slušných a pracujících občanů

22:01 Rozvoral (SPD): Požadujeme od státu větší ochranu všech slušných a pracujících občanů

Česká tisková kancelář tento týden zveřejnila výsledky průzkumu agentury STEM, ze kterého vyplývá, ž…