Hrnčíř (SPD): Stát má podporovat stravování, ne rozhazovat peníze

13.01.2020 16:34 | Zprávy
autor: PV

Snad každá vláda občas vytáhne návrh, který nikdo nečekal. Nezapadá do žádné koncepce, nekoresponduje s vládním prohlášením, nereaguje na žádnou nečekanou situaci a ani po něm nikdo nevolal. Zrovna teď se diskutuje třeba o stravovacím paušálu.

Hrnčíř (SPD): Stát má podporovat stravování, ne rozhazovat peníze
Foto: Archiv J. Hrnčíř
Popisek: Poslanec SPD Jan Hrnčíř

Zaměstnavatelé dnes mohou podporovat stravování svých zaměstnanců mnoha daňově výhodnými způsoby. Nejrozšířenější jsou tzv. stravenky a závodní jídelny či kantýny. Zvláště v tom druhém případě navazuje systém na něco, co v naší zemi zaváděli třeba Tomáš Baťa či Laurint & Klement. Věděli proč. Zaměstnanec, který se dobře nají, pracuje lépe. Stravenky, dovážení jídel na pracoviště apod. – to vše přišlo jako alternativa tam, kde se kantýna nevyplatí.

Teď chce ministerstvo financí umožnit, aby místo toho firmy prostě jen rozdávali daňově zvýhodněné peníze. Ať si za ně dotyčný zakoupí, co chce.

Vláda chce zavádět možnost nezdaněných a neúčelových příspěvků ve chvíli, kdy na druhou stranu zvyšuje daně. Nejen na alkohol a tabák. Zrušením daňového osvobození např. chtěla zdražit plyn pro domovní kotelny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zajíčková (ODS): Vláda chce ze školství udělat skanzen

9:03 Zajíčková (ODS): Vláda chce ze školství udělat skanzen

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zákazu mobilních telefonů ve školách.