Hrnčíř (SPD): V Makedonii se zřejmě odehrává kosovský scénář pod taktovkou EU

13.05.2017 13:05

Ozbrojenými konflikty a politickou krizí zmítaná Makedonie, čelí hrozícímu rozpadu země. Makedonie je již delší dobu ve vážné politické krizi kvůli účasti stran albánské menšiny v budoucí vládě, která štěpí zemi.

Hrnčíř (SPD): V Makedonii se zřejmě odehrává kosovský scénář pod taktovkou EU
Foto: red
Popisek: Jan Hrnčíř (SPD)
reklama

Tato promuslimská koalice má přirozeně podporu EU i politických neziskovek. Krize, která se odehrává v Makedonii, nám názorně ukazuje, kam až může dojít soužití s muslimskou menšinou. Albánští muslimové neustále útočí na Makedonce a kosovští představitelé vyhrožují likvidací Makedonie. Jde nepochybně o stejný scénář, jaký známe už ze Srbska. Když v roce 1999 letadla NATO „humanitárně“ bombardovala Srbsko jako odplatu za to, že srbská policie bránila kosovské obyvatele před vražedným řáděním muslimských band. Poté došlo k odebrání Kosova Srbsku a jeho předání vůdcům muslimských albánských bojůvek. To vše pod taktovkou Bruselu a NATO, které vybudovalo posléze v Kosovu druhou největší vojenskou základnu v Evropě.

Bylo jen otázkou času, kdy začnou tyto muslimské bandy, tentokrát už s politickým krytím, napadat a destabilizovat sousední země. Dle makedonských úřadů, totiž útočí na bezpečnostní složky v Makedonii, ozbrojené skupiny kosovských Albánců. Podle srbských tajných služeb, do Makedonie v poslední době přešlo z Kosova kolem osmi stovek bývalých albánských povstalců Kosovské osvobozenecké armády (UÇK) a dochází i k přesouvání automatických zbraní.

Ve světle těchto a dalších událostí je zřejmé, že je v Makedonii prakticky připraven stejný scénář, jako před léty v Kosovu.

Převzato z profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): Považuju za neuvěřitelné naložit podnikům další administrativu

22:55 Skopeček (ODS): Považuju za neuvěřitelné naložit podnikům další administrativu

Projev na 88. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. února 2021 k informacím vlády o mimořádném příspěvk…